Лідери G7 на саміті зробили заяву з геополітичних питань – Україна в пріоритеті
На саміті у Франції лідери країн G7 узгодили спільну заяву, в якій пообіцяли посилити військову підтримку України та санкції проти рф. >>
Персонал із Запорізької АЕС не виїжджатиме, а залишатиметься на місці (Фото з відкритих джерел)
Кількість персоналу на ЗАЕС впродовж війни поступово зменшувалася, але попри оголошення про евакуацію з Енергодару, керівництво станції залишається на місці.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє прес-служба МАГАТЕ.
За словами генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Гроссі, експерти, які й надалі перебувають на території ЗАЕС, продовжуються регулярно чути обстріли. Він уточнив, що «ситуація на станції стає все більш непередбачуваною і потенційно небезпечною».
«Я вкрай стурбований цілком реальними ризиками для ядерної та фізичної безпеки станції. Ми повинні діяти негайно, щоб запобігти загрозі серйозної ядерної аварії та пов’язаних з нею наслідків для населення і навколишнього середовища. Цей великий ядерний об’єкт має бути захищений. Я продовжуватиму наполягати на тому, щоб усі сторони взяли на себе зобов’язання досягти цієї життєвоважливої мети, а МАГАТЕ продовжуватиме робити все можливе, щоб допомогти забезпечити ядерну та фізичну ядерну безпеку на станції», – заявив генеральний директор МАГАТЕ.
Зазначається, що експерти МАГАТЕ не змогли відвідати Енергодар в останні дні, однак отримали інформацію про ситуацію з евакуацією в місті, яка є «частиною більш широкої евакуації в регіоні».
«Від початку конфлікту, майже 15 місяців тому, кількість персоналу на ЗАЕС поступово зменшувалася, але керівництво станції заявило, що вона залишається достатньою для безпечної роботи станції», – пише пресслужба МАГАТЕ.
Через окупацію Росією частини південних територій України та з огляду на бойові дії редакція не може незалежно перевірити ці дані.
Російські війська захопили Запорізьку АЕС у березні 2022 року, невдовзі після повномасштабного вторгнення в Україну. «Енергоатом» заявляв про тиск російських військових на персонал станції. Також Росія та Україна звинувачували один одного в обстрілі станції.
Як повідомляла УМ, експерти МАГАТЕ, які перебувають на Запорізькій АЕС, заявили, що ситуація в районі атомної електростанції стає все більш непередбачуваною і потенційно небезпечною, оскільки обстріли не припиняються.
На саміті у Франції лідери країн G7 узгодили спільну заяву, в якій пообіцяли посилити військову підтримку України та санкції проти рф. >>
До Евіан-ле-Бен лідери "Великої сімки" прибули, готуючись до гострого конфлікту з президентом США Дональдом Трампом щодо Ірану та війни в Україні. >>
У Парижі на міжнародній виставці Eurosatory-2026 показали першу українську керовану авіабомбу "Вирівнювач". >>
Група депутатів Європарламенту заявила, що відкриття переговорів про вступ за кластерами з Україною та Молдовою є історичним кроком уперед,. >>
Російські варвари в ніч на 15 червня здійснили масовану комбіновану атаку на Київ, у столиці було чути вибухи і зайнялися пожежі, зокрема й у житлових будинках та Києво-Печерській Лаврі, частина столиці – понад 140 користувачів – лишилася без світла. >>
14 червня виповнилося 135 років від дня народження Євгена Коновальця – полковника Армії Української Народної Республіки, командира Корпусу Січових стрільців, засновника Української Військової Організації та першого голови Організації Українських Націоналістів. >>