Вперше в історії: «Sub Sea Baby» підірвав підводний човен рф у Новоросійську, фото
Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську «бавовну» у порту Новоросійська. >>
Через деякі російські товари посли ЄС не змогли дійти згоди по 10-му пакету сакцій щодо рф.
На першому обговоренні десятого пакету санкцій проти росії посли країн-членів ЄС не змогли його затвердити. Суперечки виникли через пропозицію Єврокомісії заборонити купівлю російського каучуку.
Як інформує УМ, про це пише Politico.
Згідно з торговими даними, промисловість синтетичного каучуку щороку приносить росії мільярди доларів доходу. Наприклад, у 2021 році рф експортувала синтетичного каучуку на майже $2 мільярди, зокрема ЄС закупив каучуку приблизно на $700 мільйонів. Деякі види каучуку вже заборонили в попередніх пакетах.
Синтетичний каучук використовується у шинах, а також у менших кількостях для зчеплень тощо. Такі країни, як Італія та Німеччина, скептично ставляться до заборони цього продукту, тоді як Польща підтримує її.
Також Єврокомісія не внесла до десятого пакету санкції проти компанії з ОАЕ Sun Ship. Саме їй нібито російська державна судноплавна компанія «Совкомфлот» передала 92 свої танкери для обходу санкцій. На зустрічі послів жодна з країн не виступила проти санкцій щодо цієї компанії — і у них викликало здивування те, що ЄК не запропонувала обмеження проти Sun Ship.
Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 15 лютого презентувала офіційну пропозицію щодо десятого пакета санкцій проти росії. Єврокомісія пропонує подальші експортні заборони, які коштуватимуть понад €11 мільярдів і позбавлять російську економіку критичних технологій та промислової продукції. Ідеться про товари, які росія не зможе отримати з інших країн: електроніку, спеціальні траспортні засоби, частини машин, запчастини для вантажівок і літаків, товари для будівельного сектору, які можуть використовувати російські військові.
Видання Bloomberg писало, що в Європейському Союзі розглядають можливість запровадити санкції проти російського Фонду національного добробуту. Там також хочуть зобовʼязати банки розкрити більше інформації про заморожені російські активи.
Як повідомляла УМ, ЄС хоче ввести санкції проти російського держрезерву.
Служба безпеки України провела чергову унікальну спецоперацію та влаштувала морську «бавовну» у порту Новоросійська. >>
Утретє за останній тиждень далекобійні безпілотники Центру спеціальних операцій "А" Служби безпеки України уразили об'єкт компанії "Лукойл-Нижневолжскнефть" у Каспійському морі. >>
У Берліні під час переговорів 15 грудня американські переговірники Стів Віткофф і Джаред Кушнер тиснули на українських представників із вимогою відмовитись від підконтрольної їй частини Донбасу. >>
Прийняти за основу і в цілому законопроєкт про перейменування "копійки" на "шаг" рекомендував парламенту Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики. >>
Невідомий благодійник у Чехії вніс 100 мільйонів крон (приблизно $4,8 мільйона) на ініціативу підтримки України «Подарунок для Путіна» (Dárek pro Putina). Ці гроші, зокрема, підуть на дрони для української армії. >>
Деталі нової модифікації російського БПЛА "Герань-2", оснащеного авіаційною ракетою Р-60, оприлюднило Головне управління розвідки Міністерства оборони України. >>