Екіпаж Artemis II входить у гравітаційну зону Місяця перед історичним прольотом
До "сфери впливу" Місяця увійшли Чотири астронавти місії NASA Artemis II: тепер на космічний корабель сильніший вплив має гравітація супутника, ніж Землі. >>
SpaceX обмежила використання Україною інтернету Starlink для управління дронами (Фото: REUTERS/Clodagh Kilcoyne)
Для запобігання використовуванню українськими військовими супутникового інтернету Starlink для керування дронами в регіоні під час війни з росією, американська компанія SpaceX вжила заходів.
Як інформує УМ, про це заявила президент і головний операційний директор SpaceX Гвінн Шотвелл на конференції у Вашингтоні, повідомило агентство Reuters.
За її словами, супутниковий інтернет-сервіс Starlink, який забезпечив українським військовим широкосмуговий зв'язок для захисту від російських військових, «ніколи не призначався для використання як зброя».
«Однак українці використали його ненавмисно і не в рамках жодної угоди», - сказала вона.
Пізніше в розмові з журналістами Шотвелл послалася на повідомлення про те, що українські військові використовували сервіс Starlink для управління безпілотниками.
Україна ефективно використовує дрони для виявлення позицій противника, ведення вогню на великі відстані і скидання бомб.
«Є речі, які ми можемо зробити, щоб обмежити їхню здатність робити це. Є речі, які ми можемо зробити і вже робимо», - сказала вона, маючи на увазі використання Starlink з безпілотниками.
Водночас Шотвелл відмовилася уточнити, яких саме заходів вжила SpaceX.
За її словами, використання безпілотниками Starlink виходить за рамки угоди, яку SpaceX уклала з українським урядом, додавши, що контракт був призначений для гуманітарних цілей, таких як надання широкосмугового інтернету лікарням, банкам і сім'ям, які постраждали від російського вторгнення.
«Ми знаємо, що військові використовують їх для зв'язку, і це нормально. Але ми ніколи не хотіли, щоб вони використовували його в наступальних цілях», - сказала вона.
Як зазначається, компанія SpaceX приватно доставила в Україну вантажівки з терміналами Starlink, що дозволяє військовим країни спілкуватися, підключаючи їх і з'єднуючи з майже 4 000 супутників, які SpaceX вже запустила на низьку навколоземну орбіту.
Уряди таких країн, як США і Франція, оплатили інші поставки терміналів Starlink на додаток до тих, що були профінансовані SpaceX у приватному порядку.
росія намагалася заглушити сигнали Starlink в регіоні, хоча SpaceX протидіяла цьому, посилюючи програмне забезпечення сервісу, заявив гендиректор компанії Ілон Маск.
Нагадаємо, що в січні Україна отримала 8 тисяч терміналів Starlink від Польщі, які передали енергетикам, медикам та в «пункти незламності». Загалом, країні передали вже 30 тисяч терміналів.
Як повідомляла УМ, Маск «бунтує»: космічний геній відмовився фінансувати старлінки в Україні.
До "сфери впливу" Місяця увійшли Чотири астронавти місії NASA Artemis II: тепер на космічний корабель сильніший вплив має гравітація супутника, ніж Землі. >>
Сили оборони України отримають від Швеції сучасні системи протиповітряної оборони Tridon Mk2 – ці комплекси допоможуть ППО України у боротьбі з «шахедами» та іншими повітряними загрозами. >>
У ніч на 6 квітня під час атаки на Новоросійськ українські дрони завдали ударів по фрегату "Адмірал Макаров", який є носієм крилатих ракет "Калібр". >>
Від пропозиції Пакистану щодо завершення війни зі США та Ізраїлем, в рамках якої Тегеран мав розблокувати Ормузьку протоку, Іран – відмовився. >>
Триває перевірка в одній із українських військових частин через потрапляння до підрозділу близько двох тисяч мобілізованих, ймовірно не придатних до військової служби. >>
Офіційний Київ очікує, що після Великодня до України вперше прибудуть з візитом спецпосланець президента США Стів Віткофф та зять Дональда Трампа Джаред Кушнер. >>