Російський космічний корабель Союз МС-22 не підлягає ремонту і вирушить на Землю, залишивши трьох астронавтів на МКС. Екіпаж доправлять додому іншим транспортом.
Як інформує Україна молода, про це повідомив Роскосмос у своєму Телеграмі.
Розгерметизація контуру радіатора системи терморегулювання Союзу виявилася серйозною проблемою, яку на МКС усунути не вдасться. Роскосмос ухвалив рішення продовжити місію Френка Рубіо, Сергія Прокоп'єва та Дмитра Петеліна до того моменту, як стане можливим відправлення їх на Землю іншим кораблем.
Щодо причин виникнення аварії, на думку російського космічного відомства, корпус корабля був пошкоджений уламком метеороїда.
«Експериментально доведено, що пошкодження трубопроводу радіатора сталося внаслідок удару метеороїду. Діаметр отвору — менше 1 мм», —йдеться у повідомленні.
Щодо екіпажу корабля, його планують повернути на Землю за допомогою корабля Союз МС-23, який здійснить безпілотний політ до МКС 20 лютого.
Раніше планували політ цього корабля на 23 лютого. Він мав доставити на орбіту екіпаж із трьох космонавтів: росіян Олега Кононенка та Миколи Чуба, а також Лорал О’Хара із США.
Нещодавно стало відомо, що NASA зверталося до SpaceX із проханням використати ракету Grew Dragon, щоб забрати екіпаж Союзу з орбіти. Цей варіант розглядався у разі, якщо Росія не захоче чи не зможе повернути астронавтів на Землю.
Як повідомляла УМ, російський супутник, який запустили у жовтні цього року, після входу в атмосферу Землі 10 грудня, згорів, не пропрацювавши й двох місяців.