У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Успенський собор Києво-Печерської Лаври довго чекав на автокефальну церкву. (Фото ПЦУ)
Це справді має бути велична історична подія для української духовності: вперше за сотні окупаційних років саме ієрархи Помісної церкви України, а не московські попи служитимуть Різдвяну літургію в Успенському соборі у Верхній Лаврі у суботу, 7 січня 2023 року.
Такої можливості в автокефальної церкви не було з часів загарбання київської митрополії московським патріархатом у часи царювання Петра І. Незаконність цього «підпорядкування» Української церкви росіянам неодноразово підтверджено Вселенським патріархатом, який надав ПЦУ томос про автокофелію з поясненням про відродження зв’язків із церквою-матірі’ю.
Як інформує Україна молода, про те, що митрополит Київський і всієї України Епіфаній проведе Різдвяну літургію в Успенському соборі 7 січня повідомив сайт ПЦУ у середу.
«Після отримання відповідного дозволу повідомляємо вірних та громадськість, що святкову Божественну літургію з нагоди Різдва Христового Предстоятель Православної Церкви України та Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершить 7 січня 2023 року в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що початок богослужіння запланований на 9 годину ранку. У ПЦУ запросили усіх українських вірних до спільної молитви.
Лист з належним проханням раніше було спрямовано до Міністерства культури та інформаційної політики України.
У ПЦУ просять стежити за додатковими оголошеннями.
Як повідомляла «УМ», уряд не продовжив оренду Успенського собору і Трапезної церкви на Верхній Лаврі для так званої УПЦ МП, яка раніше орендувала ці храми.
Московське попівство неабияк обурювалося через це, а намісник Лаври Павло Лебідь (Паша Мерседес) навіть погрожував владі прокльонами.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>