«Розстріляне» покоління: від початку повномасштабки в Україні загинули десятки митців та журналістів
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
Тепер військовослужбовці можуть отримати 10-денну відпустку із збереженням заробітної плати (Фото з відкритих джерел)
Верховна Рада внесла поправки до закону, що дозволяють військовим отримати коротку відпустку під час несення служби у воєнний час. Раніше Законом України військовослужбовцям під час особливого періоду (воєнного стану) подібні відпустки не передбачалися.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє пресслужба Верховної Ради.
1 грудня було прийнято Закон № 8081 Про внесення зміни до пункту 18 статті 10−1 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану.
За законом, в особливий період (воєнний час) дійсним військовослужбовцям надають право відпустки із збереженням грошового забезпечення тривалістю 10 календарних днів та час на дорогу.
Види відпусток військових під час війни:
—Частина основної відпустки;
—Відпустка за сімейними обставинами;
—З інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення.
Кожна із зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець.
Частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.
До прийняття змін до закону законопроєктом № 8081 під час воєнного стану було передбачено кілька видів відпусток для військових, які могли зрідка надаватися під час війни з 24 лютого.
Це:
—укладення ним шлюбу;
—тяжкого стану здоров’я або смерті рідних по крові або по шлюбу;
—пожежі або іншого стихійного лиха, яке спіткало сім'ю військовослужбовця або рідних по крові або по шлюбу;
—в інших виняткових випадках, коли присутність військовослужбовця в сім'ї необхідна, за рішенням командира (начальника) військової частини.
Відпустки надавалися без збереження грошового забезпечення.
Відпустки у військових у мирний час
—Щорічна основна відпустка;
—Відпустка військовослужбовцям-жінкам у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною;
—Відпустка для лікування (у зв’язку з хворобою);
—Соціальна відпустка, відповідно до Закону України Про відпустки;
—Відпустка за сімейними обставинами;
—Щорічна додаткова відпустка військовослужбовцям, виконання обов’язків військової служби яких пов’язано з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або здійснюється в особливих природних … регіонах;
—Творчі відпустки, відповідно до Закону України Про відпустки;
Крім, того, у розробці знаходиться законопроєкт № 8090 від 30.09.2022, яким депутати пропонують надати військовим додаткову відпустку в 90 днів. Питання надання такої відпустки вимагає доопрацювання закону та надання уточнення щодо фінансових складових, тому, в 2022 році він не внесений на розгляд ВР, його перегляд відбувався в комітетах.
Як повідомляла УМ, Верховною Радою був ухвалений проєкт закону щодо бронювання військовозобов'язаних на підприємствах під час оголошеної загальної мобілізації.
Із початку широкомасштабного вторгнення росії – в Україні загинули 145 митців та 95 медійників. >>
Військовий фотограф і оператор, військовослужбовець Збройних сил України з Івано-Франківська Руслан Ганущак з позивним "Остап" - .загинув на фронті. >>
Верховна Рада України 8 січня схвалила у другому читанні проєкт Закону № 11024 «Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду». >>
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>
Під час однієї з масових атак рф по Україні український пілот винищувача F-16 встановив рекорд зі збиття ворожих ракет. Він знищив шість крилатих ракет противника за один бойовий виліт. >>
Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав слово “бусифікація” словом 2024 року. Неологізм, який позначає примусову мобілізацію за прискореною процедурою, перебував в центрі суспільної уваги року, що минув. >>