Із російського полону Україна повернула 25 військових та цивільних, фото
Україна повернула із російського полону 25 військових та цивільних. >>
Червоний Хрест заявив, що групи готові відвідати Оленівську колонію та будь-яке інше місце утримання військовополонених.
Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) закликав забезпечити йому негайний доступ та перевірити умови та поводження до всіх військовополонених. Заява прозвучала після критики їхньої роботи з боку Президента України Володимира Зеленського.
Як інформує Україна молода, про це стало відомо із заяви організації.
За словами Зеленського, МКЧХ досі не відвідали Оленівку. В організації відзначили, що були готові це зробити "протягом декількох місяців".
«Ми поділяємо розчарування щодо відсутності доступу до всіх військовополонених, які утримуються в рамках міжнародного збройного конфлікту між Росією та Україною»,- йдеться у заяві МКЧХ.
Як відзначає Червоний Хрест, комітет працює з лютого над доступом для перевірки умов утримання та поводження з військовополоненими.
«Ми змогли відвідати сотні військовополонених, але є ще тисячі тих, кого ми не змогли побачити.Ми хочемо наголосити, що наші команди готові на місцях - і були готові протягом місяців - відвідати Оленівську виправну колонію та будь-яке інше місце, де утримуються військовополонені. До чого закликав Зеленський вночі»,- заявив МКЧХ.
Також Червоний Хрест додав, що попри отримання доступу на високому рівні влади, необхідні й практичні домовленості, які реалізовуються на місцях. Однак, у разі відмови, організація "не може отримати доступ силою".
Нагадаємо, Володимир Зеленський розкритикував Червоний Хрест та закликав організацію отримати доступ до колонії в Оленівці, де внаслідок теракту загинули українські полонені.
Як повідомляла УМ, уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що жоден з українських захисників у полоні не зустрічався з представниками Червоного Хреста. Виходячи з цього, Україна хоче порушити питання невиконання мандата МКЧХ щодо зустрічей з військовополоненими.
Україна повернула із російського полону 25 військових та цивільних. >>
Австралійський уряд викликав російського посла та погрожує вислати його з країни, якщо підтвердиться інформація про вбивство мешканця Мельбурна Оскара Дженкінса, який воював на боці України та наприкінці року потрапив у полон до російських окупантів. >>
Закон «Про внесення змін до деяких законів щодо окремих питань направлення підрозділів Збройних сил України до інших держав у період дії воєнного стану» 15 січня ухвалила Верховна Рада. >>
Завдяки підтримці народу Чехії вогневі спроможності ДПСУ стали потужнішими, адже в них з'явилася самохідна артустановка DITA. >>
Вранці 15 січня по всій Україні оголошували повітряну тривогу через ракетну небезпеку. >>
Військовослужбовці Сил оборони України, родичі загиблих військових >>