Російське судно з українським зерном Туреччина відмовилася заарештувати – МЗС

13:08, 07.07.2022

Вантажне судно "Жібек Жоли" із краденим українським зерном. (Фото: Marine Traff)

Відмова Туреччини заарештувати російське судно "Жібек Жоли" з незаконно вивезеним з України зерном стала неприємною несподіванкою. Міністерство закордонних справ України викликало для пояснень посла Туреччини.

 

Як інформує УМ, про це 7 липня йдеться у повідомленні МЗС на сайті відомства.

 

"Ігноруючи звернення української сторони, ввечері 6 липня судно було відпущене. Українська сторона з глибоким розчаруванням сприйняла зазначену інформацію і звертається до турецької сторони з наполегливим проханням провести розслідування зазначеної ситуації і надати вичерпну відповідь на запити відповідних органів влади України, а також усіма засобами запобігти подібними випадкам у майбутньому", - йдеться у повідомленні.

 

У зв’язку з неприпустимою ситуацією, що склалася, до МЗС України запрошено посла Туреччини в Києві.

 

У повідомленні наголошується, що МЗС та міжнародні партнери України засуджують злочинні дії Росії щодо викрадення та вивезення з української території зернових до іноземних країн.

 

Особливо кричущим випадком стало російське судно "Жібек Жоли", яке намагалося перевезти вкрадене зерно з окупованого Бердянська до турецького порту Карасу.

 

Завдяки оперативному втручанню відповідних органів влади України це судно не змогло розвантажити крадене і було затримане. До турецької сторони було направлено запит на арешт судна і вантажу, який було проігноровано.

 

Нагадаємо, що Туреччина розпочала розслідування походження зерна на борту російського вантажного судна "Жібек Жоли", яке з 1 липня знаходилося в порту турецького міста Карасу.

 

Раніше посол України у Туреччині Василь Боднар заявив, що судно перевозить вкрадене українське зерно.

 

Наприкінці травня Президент Володимир Зеленський повідомив, що в Україні зараз заблоковано 22 млн тонн зерна, а за оцінками Організації Об'єднаних Націй, цього року голод у світі торкнеться додатково близько 40-50 млн осіб.

 

Як повідомляла УМ, Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу після зустрічі з британською колегою Ліз Трасс наголосив, що його країна не прийматиме українське зерно, що було викрадене російськими окупантами.