Interflex без пауз: у Великобританії пройшли навчання майже 1500 українських прикордонників, фото
Із початку року майже 1500 українських прикордонників пройшли п’ятитижневу програму підготовки Interflex. >>
Більшість цих тіл знаходяться в жахливому стані й візуально опізнати їх неможливо.
Україна під час двох обмінів тілами загиблих отримала тіла 220 захисників Маріуполя, які перебували на заводі «Азовсталь». У Києві почалися заходи з ідентифікації загиблих.
Як інформує УМ, про це 12 червня повідомив колишній командир полку "Азов" (2016-2017) Максим Жорін у Фейсбуці.
«Багато деталей говорити не можу, але можу поділитися деякою інформацією.
Вже відбулося два обміни тілами загиблих: перший – 160:160… Під час другого обміну нещодавно ми змогли поміняти й забрати майже 60 тіл. (...)
Ще майже стільки ж тіл треба повернути. Ще майже стільки ж тіл знаходиться в Маріуполі. Зараз ідуть процеси, перемовини по подальшому обміну й поверненню їх додому», - повідомив «азовець».
Серед тих загиблих, кого вже поміняли, приблизно третина – це "азовці", додав Жорін.
Є загиблі бійці з усіх підрозділів: морська піхота, поліція, СБУ, прикордонники. Це можна зрозуміти з одягу й шевронів, але щоб ідентифікувати персонально кожного захисника знадобиться багато часу.
«Абсолютно всі тіла українських загиблих (яких уже повернули – УМ.) вже знаходяться в Києві – і зараз починається дуже складна робота стосовно опізнання тіл. Більшість цих тіл знаходяться в жахливому стані й візуально опізнати їх неможливо»,, - сказав екс командир "Азову".
Доведеться проводити складні експертизи, процес ідентифікації може зайняти декілька місяців, наголосив Жорін.
За його словами, патронатна служба "Азова" намагається пришвидшити й полегшити роботу з ідентифікації.
Також Жорін наголосив, що переговори триватимуть доти, доки Україна не поверне всіх загиблих захисників.
Нагадаємо, що Маріуполь був заблокований російськими військами 1 березня. З кінця квітня захисники Маріуполя були заблоковані на заводі "Азовсталь": це представники полку Нацгвардії "Азов", морські піхотинці, прикордонники, поліцейські. Вони просили світ про порятунок: морпіхи – про "екстракцію", "Азов" – про евакуацію поранених.
Вихід захисників Маріуполя на підконтрольну росіянам територію відбувався 16-20 травня. За твердженням російської сторони, з підземель "Азовсталі" вийшли 2 439 бійців. Представники "Червоного хреста" реєстрували українських захисників як військовополонених.
У Генштабі ЗСУ заявляли, що гарнізон "Маріуполь" виконав бойове завдання і командирам дано наказ зберегти життя особового складу. У Міноборони пояснили, що немає іншого варіанту порятунку захисників з "Азовсталі", окрім як вийти до противника.
Росіяни та їхні спільники з ОРДЛО погрожують бійцям "Азова" судилищем. Про обмін полоненими поки не йдеться попри домовленості. Проте Україна отримала тіла загиблих захисників Маріуполя.
2 червня Україна та Росія провели обмін тілами загиблих військових за формулою "160 на 160", нібито серед них були тіла щонайменше 52 бійців полку "Азов". 8 червня вдалося повернули ще 50 полеглих героїв, із них 37 – оборонці з "Азовсталі".
Як повідомляла УМ, до столиці привезли тіла загиблих українських військовослужбовців, зокрема, із маріупольського заводу «Азовсталь».
Із початку року майже 1500 українських прикордонників пройшли п’ятитижневу програму підготовки Interflex. >>
Білоруські компанії з вересня 2022 по червень 2024 року поставили в росію мікросхем на суму понад 125 мільйонів доларів. >>
До 100 тисяч військових Україна могла втратити загиблими за майже три роки повномасштабного вторгнення росії, ще близько 400 тисяч солдатів могли отримати важкі поранення. >>
Рух легкових авто та міського пасажирського транспорту загального користування Подільським мостовим переходом через річку Дніпро дозволять вже цьогоріч із 1 грудня. >>
Згідно офіційної інформації Головного управління комунікацій Збройних сил, від початку повномасштабної війни за станом здоров’я з військової служби у запас було звільнено 41 особу вищого офіцерського складу. >>
Останнім часом російські вояки в своїх тіктоках масово скаржаться на командирів, голод, холод і участь у м’ясних штурмах. >>