Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Оксана Маркарова і Фредерік Раян. (Фото Офісу президента)
Президент України Володимир Зеленський отримав престижну нагороду - медаль Свободи Рональда Рейгана.
Медаль для Президента отримала посол України у США Оксана Маркарова. Нагороду передав керівник Президентської фундації Рональда Рейгана Фредерік Раян.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Офіс президента у понеділок ввечері.
Фредерік Раян наголосив, що ця висока нагорода відзначає лідерство Глави Української держави та незламність духу мільйонів українців, які відстоюють своє право обирати власне майбутнє та надихають увесь цивілізований світ боротися за цінності свободи й демократії, яким Рональд Рейган присвятив своє життя.
За його словами, саме Президент Рейган дав рішучий поштовх руйнації радянської «імперії зла» та проклав шлях до свободи та демократії її поневоленим народам на теренах колишнього СРСР.
Керівник Президентської фундації Рональда Рейгана також наголосив:
«Сьогодні кремлівський режим намагається відновити уламки радянської імперії, розпочавши жорстоку та криваву війну в центрі Європи. Як і понад три десятиліття тому, «імперія зла» не має шансів на існування. Українці своєю кров’ю та відчайдушною боротьбою дають люту відсіч агресору, демонструючи мужність і волю».
Фредерік Раян навів відомі слова Президента Рейгана:
«Передусім ми маємо усвідомлювати, що жоден арсенал, жодна зброя у світових арсеналах не є такою могутньою, як воля та моральна мужність вільних чоловіків і жінок. Це та зброя, якої наші супротивники в сучасному світі не мають». (Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have).
ДОВІДКА «УМ»
Нагороду медаль Свободи заснувала Фундація Президента Рональда Рейгана у 1992 році. Її вручають видатним світовим діячам за «здійснення значного та тривкого внеску у розвиток свободи у світі».
За весь час існування нагороди її лауреатами стали лише 10 осіб, зокрема Лех Валенса, Михайло Горбачов, Колін Павелл, Маргарет Тетчер, Джордж Буш, Іцхак Рабин, Натан Щаранський.
Фундація Президента Рональда Рейгана – приватна фундація, створена за життя 40-го Президента США. Її місія – працювати на збереження цінностей та принципів, які сповідував Президент Рейган, як-от збереження індивідуальних свобод, забезпечення економічних можливостей населення, просування демократії та знань про США у світі.
Фундація управляє президентською бібліотекою у штаті Каліфорнія та в місті Вашингтоні. Вона зберігає пам'ять про політичний спадок Рональда Рейгана та активно працює над поширенням його ідей, візії та прикладу лідерства шляхом підтримки освітніх програм для молоді, заснування стипендій для науковців та проведення громадських форумів.
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Книгу «Моя війна» — першу в трилогії опублікував колишній головнокомандувач Збройних сил України, а нині посол у Великій Британії Валерій Залужний. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>
У Сирії, після успішного наступу опозиційних сил і швидкого захоплення ними влади, тамтешній диктатор Асад з родиною втік до росії. >>