Сайти Міноборони, ЗСУ і Приватбанку зазнали потужної кібератаки

19:59, 15.02.2022

Користувачі Приват24 повідомляють про проблеми з платежами (facebook.com/StratcomCentreUA)

Хакери атакували сайти Міноборони, ЗСУ і Приватбанку у вівторок, 15 лютого.

 

Зокрема, протягом останніх годин «Приватбанк» перебуває під масовою DdоS-атакою.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

 

«Не виключено, що агресор вдався до тактики дрібних капостей, адже за великим рахунком його агресивні плани не спрацьовують», - йдеться у повідомленні.

 

Деяким користувачам зовсім не вдається зайти на офіційні сайти Міноборони та ЗСУ.

 

Окрім цього, користувачі Приват24 повідомляють про проблеми з платежами та загалом з роботою додатку, а деяким користувачам зовсім не вдається зайти у Приват24, в інших не відображаються баланс і останні транзакції.

 

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки пояснили, що це сталося через масову Ddos-атаку.

 

Ddos-атака – це коли на сервер сайту подається величезна кількість запитів. Він не встигає відкривати усі з них й по суті через це "зависає". Натомість користувачі, які у звичайному режимі заходять на сайт, втрачають доступ до ресурсу: сервер їх просто не впускає.

 

«Не виключено, що агресор вдався до тактики дрібних капостей, адже за великим рахунком його агресивні плани не спрацьовують», - вважають у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

 

У Приватбанку запевняють: жодної загрози для коштів вкладників немає. Кібератака стосується виключно додатку Приват24. Решта фінансових операцій виконуються у нормальному режимі.

 

Під час попередніх кібератак речник Путіна Дмитро Пєсков запевняв, що Росія не причетна до цього.

 

Як повідомляла «УМ», три Президенти України - Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко закликали країни-підписанти Будапештського меморандуму гарантувати Україні безпеку і зупинити агресивні наміри Росії.