Google не в поміч: пошуковий сервіс “спалив" на картах розміщення українських військових систем
Google "засвітив" на картах українські позиції, показавши розміщення наших військових систем. Ворог вже розповсюджує ці знімки. >>
Кулеба незадоволений пасивністю Європи в безпекових питаннях. (Фото з відкритих джерел)
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, заявив, що в умовах загрози з боку РФ Організація з безпеки та співробітництва в Європі не може зберігати пасивну позицію та має проявити активність і рішучість у захисті власних принципів.
Як інформує УМ, про це 10 лютого Кулеба заявив під час брифінгу в МЗС.
«Попереду буде ще не один складний момент, не одне складне рішення, але абсолютно очевидно, що складну ситуацію не можна вирішити, не ухвалюючи складних рішень. І тому ОБСЄ не можна залишатися постійно пасивно-нейтральною в цьому процесі», — наголосив Кулеба.
Він додав, що потрібно продемонструвати активність і рішучість у захисті тих положень, тих основ ОБСЄ, заради захисту яких її було створено.
Міністр зазначив, що підтримав ініціативу Польщі щодо запровадження в ОБСЄ оновленого діалогу з питань безпеки на Європейському континенті.
«Тема, яка насправді є фундаментальною для майбутнього європейської архітектури безпеки, — це те, як ми, європейці, відповідатимемо на спроби РФ маніпулювати принципами та нормами ОБСЄ. Насамперед ідеться про відоме запитання, яке постійно наразі ставить Росія всім учасникам ОБСЄ: у який спосіб вони планують гарантувати свою безпеку, не завдаючи шкоди її безпеці. Але я нагадаю, що єдина держава ОБСЄ, яка нині вчиняє злочин агресії проти іншої держави ОБСЄ — це саме Росія», — резюмував Кулеба.
За його словами, РФ наразі залишається єдиною країною на континенті, яка ескалує ситуацію в Європі.
«Саме тому я вважаю, що настав час не готувати відповіді на маніпулятивні запитання Росії, а самим ставити запитання Кремлю: як Росія планує гарантувати свою безпеку, не завдаючи шкоди безпеці інших країн?» — заявив глава МЗС України, додавши, що Європа й Україна зокрема не повинні постійно перебувати в захисному стані та постійно відповідати на нескінченні маніпулятивні запитання Росії.
За даними Міноборони України, на кордоні з Росією та окупованою частиною Донбасу наразі перебувають 140 тисяч російських військових.
2 лютого в Білорусі стартував перший етап військових навчань «Союзна рішучість — 2022», який триватиме до 9 лютого. У них беруть участь кілька десятків тисяч військовослужбовців і сотні одиниць озброєння. На тлі скупчення понад 130 тисяч російських військових на кордоні українська влада і Захід побоюються, що навчання можуть використати для вторгнення. Другий етап триватиме до 20 лютого.
5 лютого в Росії заявили про підготовку до військових навчань у Ростовській області на полігоні «Кузьминський», що розташований приблизно за 50 кілометрів від кордону з Україною. Навчання заплановані на 11 лютого.
Як павідомляла УМ, шість десантних кораблів Північного та Балтійського флотів Росії 10 лютого прибули до окупованого Севастополя.
Google "засвітив" на картах українські позиції, показавши розміщення наших військових систем. Ворог вже розповсюджує ці знімки. >>
Якщо прописати європейські стандарти для питної води в Україні, то виявиться, що в державі лише технічна вода, яка коштує менше. Необхідно буде знизити тарифи на воду, а отже, будуть ненадходження до бюджету. >>
Російськи правитель володимир путін демонструє свою незацікавленість у припиненні вогню шляхом переговорів та продовжує прагнути знищити українську державність. >>
Міністерство оборони України оголосило про бета-тестування оформлення відстрочки від мобілізації онлайн у мобільному застосунку "Резерв+" для багатодітних батьків, людей з інвалідністю, студентів й аспірантів. >>
Кількість загиблих у Іспанії внаслідок сильної повені зросла до, щонайменше, 158 людей. >>
Верховна Рада України в четвер, 31 жовтня, в першому читанні проголосувала за проєкт держбюджету на 2025 рік. >>