Ляшко застерігає : пневмонія через десятиліття стане невиліковною, а трансплантації - припиняться
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Віктор Ляшко підписав наказ про екстрене застосування «Молнупіравіру» при коронавірусній хворобі
В Україні зареєстровано препарат «Молнупіравір» для екстреного застосування при лікуванні хворих на коронавірус.
Як інформує Україна молода, про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко при підписанні відповідного наказу 26 січня і розраховує на 300 000 курсів препарату.
За даними МОЗ, препарат застосовують передусім для хворих із груп ризику, щоб убезпечити хворих від середнього та важкого перебігу захворювання.
«У світі ці ліки використовують для пацієнтів, які мають хоч один фактор ризику: надмірну вагу, вік понад 60 років, цукровий діабет або хвороби серця. Після надходження «Молнупіравір» розподілять та розвезуть до закладів, які надають первинну медичну допомогу», – повідомив Ляшко.
Як уточнюють у міністерстві, «Молнупіравір» – це препарат прямої дії, що блокує фермент, необхідний вірусу для відтворення генетичного коду. Таким чином ліки запобігають розмноженню вірусу та знижують ризик важких симптомів. Препарат має форму пігулок і не потребує особливих умов зберігання.
За заявами Ляшка і його першого заступника Олександра Комаріди, торік Україна законтрактувала 300 тисяч курсів «Молнупіравіру».
Молнупіравір» виробляє американська компанія Merck & Co. Серед пацієнтів, які приймали препарат, лише 7,3% були госпіталізовані впродовж 30 днів після діагностування, заявляв виробник. За його даними, під час лікування не було зафіксовано жодної смерті від коронавірусу, порівняно з вісьмома випадками серед тих, хто приймав плацебо.
Франція наприкінці минулого року відмовилася від контракту на постачання «Молнупіравір», оскільки останні результати випробувань нібито показали низьку ефективність препарату.
24 листопада Кабмін додав препарати «Молнупіравір» та «Ритонавір» до переліку медикаментів, які застосовуються для лікування COVID-19.
Як повідомляла УМ, в Україні найближчим часом може бути близько 60 тисяч хворих на новий штам коронавірусу на добу. А за лютий перехворіти на «Омінрон» може 1 мільйон українців.
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
23 листопада в Україні вшановують 91-ші роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та масових штучних голодів 1921—1923 та 1946—1947 років. >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Разом зі Світовим банком Україна презентували план змін «Матриця реформ», спрямований, зокрема, на реформування управління публічними інвестиціями. >>
У Збройних силах України створено першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів. >>