«Великодня радість. Писанка»: НБУ вводить в обіг святкову монету
Випуск нової монети номіналом 10 гривень «Великодня радість. Писанка», яка продовжує серію «Українська спадщина», анонсував 6 квітня НБУ. >>
Прикордонники будуть перехоплювати управління та примусово садити безпілотні літальні апарати. (Фото ДПСУ)
Найближчим часом Державна прикордонна служба розпочне роботу з закупки засобів, які дозволять виявляти безпілотники та перехоплювати управління ними.
Як інформує УМ, про це повідомили ДПС на своєму сайті.
«Упродовж останніх років збільшується кількість використання безпілотних літальних апаратів для здійснення протиправної діяльності», - зазначив начальник управління організації прикордонної служби Сергій Вороний.
Він зауважив, що за допомогою дронів порушники здебільшого переправляють контрабандні сигарети, але не виключено, що безпілотники можуть використовуватися й для інших незаконних цілей. У зв’язку з цим Держприкордонслужба України ініціювала низку змін до нормативно-правових актів, які були підтримані вищими органами влади.
Зокрема днями набрали чинності зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо вдосконалення порядку використання та застосування заходів примусу, бойової техніки та озброєння прикордонниками.
А у серпні цього року були внесені певні доповнення у Постанову Уряду «Про прикордонний режим». Зокрема зміни до Постанови Кабінету Міністрів України зобов’язали власників або експлуатантів повітряних суден інформувати прикордонний підрозділ про запланований у прикордонному контрольованому районі політ.
Зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» дозволили прикордонникам застосовувати проти дронів порушників зброю та спецзасоби.
«Військовослужбовці Держприкордонслужби мають право застосовувати вогнепальну зброю з метою також пошкодження або знищення повітряних суден, які здійснюють польоти в межах прикордонної смуги, над або поряд з нашими катерами, кораблями, суднами забезпечення, об’єктами, що охороняються, в тому числі пунктами пропуску і КПВВ, місцями дислокації прикордонних нарядів, якщо такі польоти здійснюються з порушенням встановлених правил. Водночас, хочу наголосити, що в даному випадку зброя застосовується без попередження», – коментує Сергій Вороний.
Полковник Вороний зазначив, що фахівці Держприкордонслужби вивчали досвід країн ЄС, США та Ізраїлю щодо застосування засобів, які дозволяють перехоплювати управління та примусово садити безпілотні літальні апарати. Тепер українські прикордонники теж отримали законне право використовувати такі засоби.
Нагадаємо, Україна закупила 60 сучасних дронів для охорони кордону з повітря. Крім того, Україна отримає від ЄС 1,4 млн. євро на облаштування кордону з Білоруссю.
Як повідомляла УМ, прикордонників озброїли законом, що дозволяє здійснювати поверхневу перевірку осіб, речей та транспортних засобів. Нові правила почали діяти на кордоні відсьогодні.
Випуск нової монети номіналом 10 гривень «Великодня радість. Писанка», яка продовжує серію «Українська спадщина», анонсував 6 квітня НБУ. >>
Сили оборони України отримають від Швеції сучасні системи протиповітряної оборони Tridon Mk2 – ці комплекси допоможуть ППО України у боротьбі з «шахедами» та іншими повітряними загрозами. >>
Триває перевірка в одній із українських військових частин через потрапляння до підрозділу близько двох тисяч мобілізованих, ймовірно не придатних до військової служби. >>
Про співпрацю, щоб дати більше безпеки й можливостей для розвитку держав, домовилися Президент України Володимир Зеленський і Президент Сирії Ахмед аш-Шараа. >>
Офіційний Київ очікує, що після Великодня до України вперше прибудуть з візитом спецпосланець президента США Стів Віткофф та зять Дональда Трампа Джаред Кушнер. >>
Українську безпеку не гарантуватиме досить суперечливий , непослідовний , примхливий і зациклений на дружбі з Путіним Трамп. Який прагне статусу США як особистої династичної монархії. >>