КМУ розширив можливості для військових отримати високофункціональні протези
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
Під час навчань на Волині. (Фото: Департамент комунікації МВС України)
На Волині, у вівторок 30 листопада, проходять масштабні навчання підрозділів системи МВС у межах спеціальної прикордонної операції «Полісся».
Як інформує УМ, про це 30 листопада повідомили на порталі МВС.
« Поблизу села Дольськ Камінь-Каширського району Волинської області за участю керівництва МВС України відбулися спільні штабні тренування органів управління, підрозділів охорони державного кордону, резервів посилення Державної прикордонної служби України, які прибули на ділянку 6-го Волинського прикордонного загону та підрозділів Збройних Сил України, інших військових формувань, ДСНС України та правоохоронних органів», - сказано, зокрема, у повідомлені.
Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський сказав, що наразі подібні навчання проводяться у всіх п’яти областях, які межують з Республікою Білорусь.
«У ході навчань, ми побачили, що всі підрозділи МВС – це справжній кулак, який може забезпечити внутрішню безпеку України. Декілька тижнів тому тут була зовсім інша картина. А вже сьогодні ми переконалися, що через 30-60 хвилин після того, як розвідка надасть інформацію про надходження мігрантів, наші підрозділи будуть на кордоні.
Послідовність подій буде така – отримання інформації від розвідувальних органів, спрямування сил та засобів на точки, де йде ймовірність перетину кордону мігрантами, першими на місці будуть прикордонники. Далі приєднуються сили Нацполіції та Нацгвардії, які абсолютно готові до того, щоб дати відсіч у разі незаконного перетину державного рубежу», - сказав очільник правоохоронного відомства.
Він повідомив, що сьогодні було відпрацьовано декілька сценаріїв.
Перший – масовий прорив мігрантів, коли наступ йде на пункти пропуску. Поліцейські продемонстрували спеціальні тактики із залученням скандинавського досвіду. Коли правоохоронцям доводиться працювати із великим натовпом. Другий – це перетин кордону невеликими, мобільними групами. Досвід Польщі продемонстрував, що спецслужби РБ намагаються перекинути від 5 до 20 осіб через кордон. Наразі працюють спостережні пункти, щоб встановлювати такі групи і на них реагувати.
Денис Монастирський зазначив, що керівництво МВС поспілкувалося з представниками ОТГ. Місцеве населення налаштовано однозначно – ніхто не бажає бачити на нашій території мігрантів, тому, осіб, які б сприяли переходу мігрантів в Україну – немає. Хоча, цей варіант розвитку подій також не виключається. Відповідні відпрацювання у цьому напрямку також є. Правоохоронці відстежують, чи з’являються у прикордонній зоні незнайомі, не місцеві жителі. Розвідка повідомляє, що найбільша кількість мігрантів наразі зібрана на ділянках кордону Білорусь – Литва, Білорусь-Польща.
«Наразі ми розглядаємо і варіант погіршення погодних умов. Не виключаємо і замерзання річок, на рубежах держав. Це також може змінити тактику дій мігрантів», - сказав очільник правоохоронного відомства.
Денис Монастирський зазначив, що, на жаль, наразі немає оснащеного кордону з Республікою Білорусь. Це серйозний виклик на наступний рік. Мова йде саме про будівництво державних рубежів – наявність не лише «єгози», але й інтелектуального кордону, який сигналізує про наявність небезпеки чи перетину.
Міністр внутрішніх справ зазначив, що вчора провів телефонну розмову з польським колегою Маріушем Камінським, який підтвердив деескалацію напруги, а також очевидні ознаки зміни тактики дій осіб, які намагаються прорватися через білорусько-польський кордон, штурмуючи його в різних місцях невеликими групами.
Голова Державної прикордонної служби Сергій Дейнеко додав, що розвідка ДПСУ не спостерігає активностей груп незаконних мігрантів.
«Ми бачимо залякування з боку спецслужб недружньої держави, ми бачимо можливе перенаправлення мігрантів. Мета навчань – злагодження дій всіх служб МВС на випадок ескалації ситуації», - наголосив він.
Нагадаємо, що 23 листопада, на кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція «Полісся». Координується вона Державною прикордонною службою України та проводиться спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, ЗСУ та іншими залученими резервами.
Як повідомляла УМ, 22 листопада на польсько-білоруському кордоні, зафіксовано чергову спробу прориву кордону групою мігрантів кількістю до 50 осіб.
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
У столичному Національному музеї декоративного мистецтва проходить виставка «70: вчора, сьогодні, завтра», присвячена 125-річчю заснування музейної колекції та 70-річчю з дня утворення музею, як окремої інституції. >>
Вперше Україна отримала скраплений природний газ зі США - постачання відбувалось через Грецію. >>
Нове державне свято зʼявиться в Україні: йдеться про День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття — його щорічно святкуватимуть 21 травня. >>
Перший в країні словник термінів, присвячений штучному інтелекту, презентувало Міністерство цифрової трансформації України. >>
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу «Равлик». Цей наземний роботизований комплекс (НРК) - повністю українська розробка. >>