Кремль зекономить: залученим на війну проти України тисячам зекам більш не платитимуть
Для війни проти України - росія залучила від 140 до 180 тис в'язнів. >>
ДБР підозрює двох співробітників СБУ в незаконному утриманні та вимаганні грошей в іноземця. (Фото: ДБР)
Працівники Державного бюро розслідувань підозрюють двох співробітників центрального апарату Служби безпеки України та одного працівника територіального підрозділу СБУ у незаконному утриманні та вимаганні грошей в іноземця.
Як інформує УМ, про це 27 жовтня повідомили в ДБР на своєму сайті.
Слідство встановило, що у жовтні 2020 року співробітники СБУ незаконно затримали та тривалий час утримували громадянина іншої країни, вимагали у нього 200 тисяч доларів США.
Затриманий правоохоронцями працівник IT-сфери нібито розшукувався правоохоронними органами Російської Федерації за вчинення злочину на території вказаної держави.
Щоб іноземець швидше віддав гроші, співробітники СБУ били його та залякували.
До того ж вони незаконно проникли до житла потерпілого, звідки викрали та привласнили його особисте майно.
Затриманий не мав необхідної суми і домовився розрахуватись із правоохоронцями біткоїнами. Отримавши 7,5 біткоїна, що у грошовому еквівалентні становило 2,1 млн грн, співробітники СБУ підробили документи щодо часу та обставин затримання іноземця і передали його органам Нацполіції.
На підставі ухвал слідчих суддів у серпні 2021 року цих співробітників СБУ відсторонили від посад та застосували до них запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту.
Одному з підозрюваних Печерський райсуд Києва змінив запобіжний захід на тримання під вартою через систематичне порушення покладених на нього процесуальних зобов'язань.
Усім співробітникам СБУ повідомлено про підозру за статтями насильницького зникнення, крадіжки, поєднаної з проникненням у житло, грабежі, вимаганні та перевищенні влади працівником правоохоронного органу (ч. 1 ст. 146-1, ч. 3 ст. 185, ч. 2 ст. 186, ч. 2 ст. 28, ч. 4 ст. 189, ч. 3 ст. 365 КК України).
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Офіс Генерального прокурора, оперативний супровід – ДБР.
Як повідомляла УМ, Державне бюро розслідувань провело обшуки у контрабандистів із санкційного списку Ради національної безпеки і оборони, які влітку відновили протиправну діяльність.
Для війни проти України - росія залучила від 140 до 180 тис в'язнів. >>
Очільницю підприємства, яка є підозрюваною у справі про заволодіння майже 95 млн грн при закупівлі трансформаторів для Укрзалізниці, екстрадували Із Болгарі.ї >>
Працівники ДБР повідомили про підозру заступнику командира 110-ї окремої механізованої бригади, який створив схеми поборів з бійців, що ухилялися від служби. >>
Суд на підставі доказової бази Служби безпеки України заочно визнав винними двох російських чиновників у фінансуванні збройних формувань, що брали участь в агресії проти України. >>
У Києві Шевченківський райсуд визнав Галину Шепелеву винною у пособництві у заволодінні 11-поверхового будинку у центрі Києва шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб. >>
Правоохоронці Молдови розкрили нову мережу нелегальної міграції чоловіків з України. >>