Лідери G7 заявили про подальшу допомогу Україні
Необхідну допомогу і підтримку для захисту від російської агресії стільки, скільки буде потрібно продовжуватимуть надавати Україні країни "Групи семи" (G7). >>
Путін проводить онлайн-наради в самоізоляції (Фото: http://kremlin.ru/)
Президент РФ Володимир Путін вперше прокоментував енергетичну кризу на європейському ринку після того, як вартість газу на біржі наблизилася до 1 950 доларів за тисячу кубометрів у середу.
На його думку, до енергокризи привели помилки керівництва Євросоюзу. Зокрема, відмова від довгострокових контрактів і перехід до біржової торгівлі газом.
Як інформує Україна молода, про це Путін заявив під час наради з питань розвитку енергетики.
«Світова економіка зараз успішно відновлюється після кризи минулого року, попит на енергоносії збільшується. Відповідно, ціни йдуть вгору. Як відомо, глобальний енергетичний ринок не терпить поспіху і вихляння. Інвестиційні плани тут мають довгостроковий характер», - цитують Путіна на сайті президента РФ.
За його словами, "різкі, необдумані дії призводять до серйозних дисбалансів".
Як приклад він навів ситуацію на європейському енергетичному ринку, "де в цьому році одночасно наклалися кілька несприятливих чинників".
Тож Путін вважає, що Єврокомісія припустилася помилки, коли згорнула довгострокові контракти і перейшла до біржової торгівлі газом.
"І з'ясувалося, це сьогодні стало абсолютно очевидним, що ця політика помилкова", - заявив господар Кремля.
Також він прокоментував ситуацію із транзитом газу через Україну:
"Наші контрактні зобов'язання щодо постачання через ГТС України - 40 млрд кубічних метрів газу на рік, і за дев'ять місяців цього року Газпром збільшив ці поставки, це прокачування через транспортну систему України, більш ніж на 8%".
За його словами, "можна з упевненістю сказати, що ми маємо перевищити свої зобов'язання з постачання газу через територію України".
При цьому, Путін вважає подальше збільшення транзиту газу через Україну невигідним, тому що поставки через нові газопроводи є дешевшими.
"Прокачування по нових системах є значно дешевшим, приблизно на 3 млрд доларів на рік - до відповідних обсягів поставок", - сказав президент РФ.
І додав, що поставки газу в Європу по нових трубопроводах у 5,6 разу зменшують обсяг парникових викидів в атмосферу.
На його переконання, Росія за підсумками року може знову вийти на рекордний обсяг поставок енергоносіїв в Європу.
"За перші дев'ять місяців цього року плюсом до минулого року - 18,8 млрд куб. м. Це плюс 15% до такого ж періоду минулого року. І якщо такий темп збережеться, ми можемо вийти також на ще один рекордний показник поставок в Європу наших енергоносіїв, і зокрема газу", - констатував Путін.
Президент РФ запевнив, що Газпром ніколи не відмовлявся збільшувати поставки газу в Європу за наявності відповідних заявок.
Нагадаємо, через недобір газу в Європі ціни на нього в цьому році зросли до рекордних розмірів.
У Єврокомісії вважають, що всю зиму ціни на газ будуть високими, а зниження очікується з весни.
Необхідну допомогу і підтримку для захисту від російської агресії стільки, скільки буде потрібно продовжуватимуть надавати Україні країни "Групи семи" (G7). >>
Угоду, яке Міністерство оборони України підписало контракт із фінською компанією ICEYE — лідером у галузі SAR –супутників, названо стратегічно важливою. >>
Запустити швидкісне залізничне сполучення від Берліна до Києва у планах Євросоюзу: очікується, що план буде реалізований до 2040 року. >>
Звіт про цивільну та військову готовність країн Європи підготували в Євросоюзі. Громадянам радять зробити запаси їжі та води на випадок війни чи іншої "великої надзвичайної ситуації". >>
Оголошену консенсусну позицію лідерів країн «Групи семи» щодо рішення колективно надати Україні фінансову допомогу у вигляді макрофінансового кредиту на 45 мільярдів євро привітала Європейська комісія. >>
Литва інвестує 10 мільйонів євро у виробництво ракети-дрона «Паляниця» за прикладом «данської моделі», тобто шляхом прямого фінансування українського виробника. >>