Вперше у світі: за допомогою стовбурових клітин вдалося відновити зір у людей
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Лауреати Сюкуро Манабе, Клаус Гассельманн і Джорджіо Парізі (facebook.com/nobelprize)
Вчені-фізики Сюкуро Манабе, Клаус Гассельманн і Джорджіо Парізі отримають Нобелівську премію з фізики 2021 року.
Як повідомляє Україна молода, тріо лауреатів оголосила Шведська королівська академія наук в соцмережах у вівторок.
У рішенні зазначається, що ці вчені отримають нагороду за «новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем», у тому числі клімату Землі.
Зокрема, Сюкуро Манабе і Клаус Гассельман нагороджені «за фізичне моделювання клімату Землі і надійний аналіз глобального потепління». Вони спільно отримають половину премії.
Ще половину отримає Джорджо Парізі – «за відкриття того, як безлад і флуктуації взаємодіють у фізичних системах від атомів до планет».
У академії додають, що лауреати Нобелівської премії 2021 року з фізики знайшли приховані візерунки в кліматі та в інших складних явищах.
«Всі складні системи складаються з багатьох різних деталей, що взаємодіють. Їх вивчали фізики пару століть, і важко описати математично - вони можуть мати величезну кількість компонентів або керуватися випадково.
Вони також можуть бути хаотичними, як і погода, де невеликі відхилення початкових цінностей призводять до величезних відмінностей на більш пізній стадії. Цьогорічні лауреати сприяли тому, щоб ми отримали більші знання про такі системи та їх довгостроковий розвиток», - йдеться у повідомленні.
Напередодні Нобелівську премію в галузі фізіології і медицини присудили американцям Девіду Джуліусу і Ардему Патапутіану «за відкриття рецепторів температури і дотику».
6 жовтня Нобелівський комітет назве лауреатів премії з хімії, 7 жовтня – з літератури.
Лауреата премії миру оголосять в Осло 8 жовтня. 11 жовтня буде присуджена премія пам’яті Альфреда Нобеля з економіки.
Як і в минулому році, через пандемію лауреати премії отримуватимуть нагороди в тих країнах, в яких живуть.
Новий підхід до відновлення втраченого зору в людей створено науковцями. >>
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Нові докази на підтримку теорії, що понад 3,5 млрд років тому на Червоній планеті був величезний океан, знайшов китайський марсохід Zhurong. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Стоячі столи для роботи останнім часом набирають популярності – вони нібито є порятунком від безперервного сидіння в офісі. >>