Близько семи тисяч людей узяли участь у Марші рівності-2021 за права людини для ЛГБТІ+ спільноти у центрі Києва в неділю, 19 вересня.
Поліція перекрила центральні вулиці столиці для безпеки учасників цьогорічного КиївПрайду.
Як інформує Україна молода, про це повідомляють спільнота КиївПрайд у соцмережах і поліція Києва.
За даними організаторів, участь у Марші спочатку взяли 5 тисяч чоловік, але згодом їхня кількість зросла до семи тисяч.
У коментарях до постів спільноти КиївПрайд прихильники ЛГБТ-руху нарікають на дощ, який не дозволив багатьом із них приєднатися до Маршу і зауважують, що перенесення Прайду на осінь не найкраща ідея.
Мовляв, варто у наступні роки проводити Марш у червні, як це було раніше.
Учасників Маршу після завершення привітало Посольство Великої Британії в Україні:
«Вітаємо Київ з успішним проведенням Маршу Рівності сьогодні! Посол Мелінда Сіммонс і команда Посольства з гордістю приєдналися до КиївПрайду на підтримку рівності, свободи й прав людини для ВСІХ ЛЮДЕЙ, незалежно від сексуальної орієнтації чи ґендерної ідентичності. #ЛюбовПеремагає».
Головна тематика цьогорічного КиївПрайду – безпека. Серед вимог Маршу рівності-2021, зокрема:
-
ухвалити на осінній сесії парламенту урядовий законопроєкт № 5488, яким передбачено внесення змін до національного законодавства щодо боротьби з дискримінацією та впорядкування відповідальності за злочини, мотивовані гомофобією, трансфобією та іншими формами нетерпимості;
-
офіційно визнати в Україні у найближчій перспективі цивільні партнерства між людьми однієї документальної статі; підвищити в системі охорони здоров’я увагу до епідемічного благополуччя спільнот ЛГБТІ+.
Загалом організатори сформували вісім вимог до керівництва країни.
Учасники маршу пройшли у складі колон від метро "Золоті ворота" до парку площі Льва Толстого із транспарантами з написами "Пліч-о-пліч на захист рівноправ'я", "За право бути собою", "Гендер, як одяг - хочу ношу, хочу знімаю" та інші.
Під час маршу вони скандували: "Наша традиція - це свобода" та "Українська нація, геть дискримінацію!".
Зауважимо, законопроєкт №5488 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації" було зареєстровано у Верховній Раді 13 травня.
Ініціатор законопроєкту - прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Наразі документ перебуває на розгляді у профільному комітеті.