Політв’язень-євромайданівець Андрій Коломієць звільнився після 10 років увʼязненняв рф
Після 10 років увʼязнення вийшов на свободу політв’язень Андрій Коломієць. Наразі він утримується у депортаційному центрі у Краснодарському краї. >>
Прокуратура Автономної Республіки Крим та Севастополя перекваліфікувала кримінальні провадженні за фактами незаконного позбавлення волі 5 українців в окупованому Криму, серед яких заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, на воєнний злочин.
Як інформує УМ, про це повідомила пресслужба прокуратури АРК у Фейсбуці.
«Прокуратура АР Крим та м. Севастополя перекваліфікувала кримінальні провадження за фактами незаконного позбавлення волі п’ятьох громадян України в окупованому Криму, серед яких заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов. Дії окупантів кваліфіковано як воєнний злочин за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни)», - йдеться у повідомленні.
Також у зв’язку із застосуванням до Джелялова поводження, яке прирівнюється до катувань, під час його незаконного утримання, прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни).
У відомстві зазначили, що незаконне ув’язнення осіб, застосування до них тортур та нелюдського поводження, прямо заборонені статтею 147 Конвенції про захист цивільного населення під час війни та є воєнним злочином, і відповідно до Римського статуту Міжнародного кримінального суду - злочином проти людяності.
Як повідомлялося, окупаційні “правоохоронні органи” 3-4 вересня провели у Криму чергові незаконні обшуки та затримали першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Джелялова, а також Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеїнова.
Прокуратура АР Крим та Севастополя тоді розпочала кримінальні провадження за ч. 2 ст. 162 КК України (порушення недоторканності житла) та ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі).
6 вересня підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя ухвалив узяти під варту на 60 діб до 4 листопада Джелялова та братів Азіза і Асана Ахтемових. Їм оголосили підозру у нібито причетності до пошкодження газопроводу в селі Перевальне 23 серпня за частиною 1 статті 281 (диверсія) Кримінального кодексу РФ.
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з черговими незаконними обшуками та затриманнями в тимчасово окупованому Криму.
Президент Володимир Зеленський розцінює чергові обшуки і затримання в окупованому Криму як реакцію РФ на початок роботи Кримської платформи і вимагає звільнити затриманих.
Після 10 років увʼязнення вийшов на свободу політв’язень Андрій Коломієць. Наразі він утримується у депортаційному центрі у Краснодарському краї. >>
До суду передано справу про вбивство колишньої депутатки, мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон. >>
У російському ув’язненні перебувають двадцять кримських журналістів через свою професійну діяльність. Медійники часто зазнають тортур. >>
Спільно з 49-м окремим штурмовим батальйоном бійці 12-ї бригади спецпризначення "Азов" захопили в полон одного з окупантів, причетного до вбивства трьох українських полонених у Нью-Йорку на Донеччині. >>
Відкличуть зі шкіл, передрукують і повторно доставлять до навчальних закладі наклад підручників з української мови для 7 класу, де карта України зображена без Криму. >>
Суддя Печерського райсуду Константінова звільнила під заставу колишнього командира львівського «Беркута» Романа Пацеляка, який розганяв Майдан у 2014 році. >>