Дмитро Фірташ з дружиною «заробили» від Британії санкції за корупцію
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте. (Фото МВС Литви)
Міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте заявляє про стабілізацію ситуації з напливом мігрантів на кордоні Білорусі та Литви.
Як передає УМ, про це пані Білотайте заявила на пресконференції у Вільнюсі.
"Ситуація стабілізувалася, але ми не можемо розслаблятися, треба бути готовими до різних сценаріїв", – сказала очільниця литовського МВС.
За її словами, цього тижня у країну не впустили майже 200 нелегальних мігрантів, а з 2 серпня, коли було ухвалено рішення повертати їх назад у Білорусь, – 1340 осіб.
"Рішення, ухвалене 2 серпня, дало плоди", – зазначила пані Агне. І уточнила, що 44 мігрантів за цей період пустили в країну з гуманітарних причин.
Міграційній службі Литви надійшло 1,5 тис. запитів про надання притулку від нелегальних мігрантів, які прибули у країну з Білорусі, поки жодного не задовольнили.
Перший нелегал з Іраку полетів додому увечері 12 серпня, підкреслили у правоохоронному відомстві. Влада Литви купила йому квиток і виплатила допомогу €300. За словами Білотайте, добровільно виїхати з Литви погодилося 14 мігрантів.
За даними МВС Литви станом на сьогодні, на кордоні з Білоруссю цьогоріч литовські прикордонники затримали 4115 мігрантів. Більшість із них – іракці, є також громадяни Конго, Камеруну, Сирії, Ірану. Нелегальних мігрантів у Литві розміщують у наметовому таборі.
У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку, а прикордонники Білорусі ще й інструктують нелегалів на кордоні.
Як повідомляла «УМ», у зв'язку зі зростанням напливу нелегальних мігрантів уряд Литви 2 липня оголосив надзвичайну ситуацію. 13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією, а 3 серпня Литва почала повертати в Білорусь нелегалів.
Через наплив мігрантів на початку серпня Служба охорони держкордону Литви заявила про плани побудувати на кордоні з Білоруссю сітчастий чотириметровий паркан із колючим дротом завдовжки 508 км. Його спорудження обійдеться у більше ніж €150 млн. Залежно від фінансування будівництво паркану може тривати до трьох років.
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
Між чотирма країнами в Балтійському морі пошкоджено кабелі зв'язку: один між Фінляндією та Німеччиною, а інший - між Швецією та Литвою. >>
Про 20 млн євро на підтримку освітньої реформи в Україні, а також 500 тисяч євро на реформи шкільного харчування, оголосив Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо. >>
Старі радянські танки європейці позичили в музеях для навчань українських військових тактики мінних пасток, яку використовують російські солдати на полі бою. >>
Міністерство оборони України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України уклали низку імплементаційних угод з Міністерством оборони Данії. >>