путін пропонує Заходу обрати об’єкт для ураження в Києві
Володимир Путін знову повторив погрози ракетою "Орешник" для України. >>
Міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте. (Фото МВС Литви)
Міністр внутрішніх справ Литви Агне Білотайте заявляє про стабілізацію ситуації з напливом мігрантів на кордоні Білорусі та Литви.
Як передає УМ, про це пані Білотайте заявила на пресконференції у Вільнюсі.
"Ситуація стабілізувалася, але ми не можемо розслаблятися, треба бути готовими до різних сценаріїв", – сказала очільниця литовського МВС.
За її словами, цього тижня у країну не впустили майже 200 нелегальних мігрантів, а з 2 серпня, коли було ухвалено рішення повертати їх назад у Білорусь, – 1340 осіб.
"Рішення, ухвалене 2 серпня, дало плоди", – зазначила пані Агне. І уточнила, що 44 мігрантів за цей період пустили в країну з гуманітарних причин.
Міграційній службі Литви надійшло 1,5 тис. запитів про надання притулку від нелегальних мігрантів, які прибули у країну з Білорусі, поки жодного не задовольнили.
Перший нелегал з Іраку полетів додому увечері 12 серпня, підкреслили у правоохоронному відомстві. Влада Литви купила йому квиток і виплатила допомогу €300. За словами Білотайте, добровільно виїхати з Литви погодилося 14 мігрантів.
За даними МВС Литви станом на сьогодні, на кордоні з Білоруссю цьогоріч литовські прикордонники затримали 4115 мігрантів. Більшість із них – іракці, є також громадяни Конго, Камеруну, Сирії, Ірану. Нелегальних мігрантів у Литві розміщують у наметовому таборі.
У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку, а прикордонники Білорусі ще й інструктують нелегалів на кордоні.
Як повідомляла «УМ», у зв'язку зі зростанням напливу нелегальних мігрантів уряд Литви 2 липня оголосив надзвичайну ситуацію. 13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією, а 3 серпня Литва почала повертати в Білорусь нелегалів.
Через наплив мігрантів на початку серпня Служба охорони держкордону Литви заявила про плани побудувати на кордоні з Білоруссю сітчастий чотириметровий паркан із колючим дротом завдовжки 508 км. Його спорудження обійдеться у більше ніж €150 млн. Залежно від фінансування будівництво паркану може тривати до трьох років.
Володимир Путін знову повторив погрози ракетою "Орешник" для України. >>
Аби Україна могла вистояти проти агресії рф, міжнародні партнери надають суттєву допомогу, й наша країна докладе всіх зусиль, аби наступного року бути достатньо сильною для справедливого завершення війни шляхом дипломатії. >>
За програмою Ukraine Facility Україна отримала 4,1 млрд євро від Європейського Союзу – це вже другий регулярний платіж, виділений Європейською комісією в межах цього інструменту. >>
Центр ремонту важкої військової техніки для ЗСУ Німеччина вирішила перенести зі Словаччини через проблеми з організацією роботи та негнучкість процесів на території союзника по НАТО. >>
Павло Кириленко, Керівник Антимонопольного комітету України, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 72 мільйони гривень, мав поїхати в закордонне відрядження - Вищий антикорупційний суд йому відмовив. >>
Про значне скорочення постачання безпілотників оголосив Китай. Крім того, китайські виробники почали обмежувати продажі в США та Європі ключових компонентів. Це може вплинути на хід війни в Україні, де дрони відіграють ключову роль у боротьбі проти рф. >>