Україна має бути сильною: варто повернути до лексикону слово Перемога
Ми не можемо дозволити собі бути слабкими. Інакше у путіна відсутня мотивація припиняти війну, адже жертви та гроші, якими він платить за неї, йому байдужі. >>
Пішов з життя Євген Марчук - велика Людина! Український державник! Велика історія нашої країни! (Фото: сімейний архів Марчуків)
Колишній прем'єр-міністр України, перший голова СБУ, міністр оборони України, секретар РНБО України Євген Марчук помер на 81-му році життя. Смерть настала 5 серпня.
Як інформує УМ, про це в четвер вранці у Фейсбуці повідомила дружина Марчука, головна редакторка газети «День» Лариса Івшина.
У Марчука зупинилось серце. «Чорний день… помер ЄК (Євген Кирилович – УМ.)… Зупинилося серце»,– написала Івшина.
Поки офіційно не повідомляють, що саме стало причиною зупинки серця.
«Пішов з життя легендарний державний діяч, перший голова СБУ, очільник Уряду України, міністр оборони України Євген Марчук. 9 листопада 1995 року він, очоливши нашу делегацію в Страсбурзі на урочистій церемонії вступу України до Ради Європи, підкреслив історичну місію «повернення в європейську родину народів, частиною якої ми завжди себе вважали... Країна, яка розташована в географічному центрі континенту і яка водночас століттями була штучно ізольована від європейських справ, нарешті, посяде належне місце в європейському домі. Членство України в РЄ - це гарантія безпеки і суверенітету України, її подальшого просування шляхом ринкових реформ і демократичних перетворень», - написав мовний омбудсмен Тарас Кремінь.
І нагадав: «Поруч із ним були, зокрема, міністр закордонних справ України Геннадій Удовенко, міністр юстиції України Сергій Головатий, які не тільки долучилися до підписання Європейської конвенції з прав людини. Згодом вони докладуть зусиль до написання Конституційного договору на перехідний період, власне Конституції України, якої тоді ще не було, а також визначенні статусу української мови як державної та її утвердження в майбутньому».
Нагадаємо, що Євген Марчук почав політичну кар'єру в 1963 році. Він почав роботу з Комітету державної безпеки УРСР та пройшов у відомстві всі кар'єрні щаблі. Працював в обласному управлінні КДБ Кіровоградської та Полтавської областей. Очолював "дисидентське" 5 управління.
Був першим главою Служби безпеки України – обіймав посаду з 1991 по 1994 роки.
Потім його призначили віцепрем'єр-міністром, першим віцепрем'єром та виконувачем обов'язків глави уряду.
З червня 1995 року – прем'єр-міністр України. Посаду покинув 27 травня 1996 року. Він був звільнений нібито через "формування власного політичного іміджу".
Марчук був депутатом Верховної Ради України 3 скликання.
5 червня 2003 року політика призначили міністром оборони. Однак у вересні 2004 його відправили у відставку. Сам Марчук говорив, що це було "дуже поспішно".
З грудня 2004 року очолив партію "Свобода". Під час виборів до Верховної Ради 2006 року політик був главою іменного блоку "Євген Марчук – Єдність". Політсила отримала всього 0,06% голосів виборців.
У 2008 році тодішній президент Віктор Ющенко призначив Марчука своїм радником.
У 2018 році Марчук став представником України у Тристоронній контактній групі в Мінську. Покинув посаду політик у травні 2019 року.
Ми не можемо дозволити собі бути слабкими. Інакше у путіна відсутня мотивація припиняти війну, адже жертви та гроші, якими він платить за неї, йому байдужі. >>
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Замість стабілізації оборони Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський почав наступ на команду DeepState. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>