Нафтотанкер «тіньового флоту» рф відбуксовують від німецького острова Рюген, фото
Нафтовий танкер "тіньового флоту" росії Eventin, який дістав ушкодження й сів на мілину біля німецького острова Рюген, відбуксовують на схід з міркувань безпеки. >>
Меркель та інші провідні політики були під "прицілом" США...
Агентство національної безпеки (підрозділ Міністерства оборони в складі національної розвідки США )— використовувало співпрацю зі Службою військової розвідки Данії для стеження через данські комунікаційні кабелі за провідними політиками в Німеччині, Швеції, Норвегії та Франції. У цьому списку, зокрема, канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Як інформує УМ, про це йдеться у спільному розслідуванні данської телерадіокомпанії DR зі шведською телемовною організацією SVT, норвезьким мовником NRK, німецькими Süddeutsche Zeitung, NDR, WDR і французькою Le Monde.
Журналісти впродовж кількох місяців зустрічалися з девʼятьма різними джерелами, які мали доступ до секретної інформації розвідки Данії і незалежно один від одного підтвердили оприлюднені дані.
Служба військової розвідки Данія провела своє внутрішнє розслідування під кодовою назвою «Операція Дунхаммер». Висновки робочої групи охоплюють період з 2012 по 2014 роки і були передані керівництву данської розвідки у 2015 році.
Також журналісти дізналися, що розслідування у розвідці проводили таємно від АНБ за участю чотирьох хакерів і аналітиків, які вивчали специфіку взаємодії датсько-американських профільних служб.
За даними видань, АНБ стежило за Меркель, а також на той час главою Міністерства закордонних справ Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром і лідером опозиції Німеччини Пеером Штайнбрюком.
Крім того, АНБ прослуховувало політиків з Франції, Швеції та Норвегії, але їхні імена джерела не розкрили. Також журналісти не змогли встановити точну кількість чиновників, яких прослуховували. Співрозмовник видання лише уточнив, що це політики з таких сфер, «у яких спецслужби зазвичай зацікавлені».
Журналісти зазначають, що висновок зі звіту «Дунхаммер» полягає в тому, що АНБ цілеспрямовано збирало дані щодо низки європейських чиновників у рамках дансько-американської співпраці.
У розслідуванні видань також йдеться, що АНБ перехоплювала все, що йшло через данські кабелі, у тому числі, текстові повідомлення і телефонні дзвінки. Одне з джерел журналістів назвало інцидент як «найбільший розвідувальний скандал в історії Данії».
Нагадаємо, у 2015 році під час кібератаки хакери вкрали 16 Гб даних німецького Бундестагу, зокрема, йдеться, про електронні листи Ангели Меркель за 2012—2015 роки. Експерти вважають, що до викрадення листування у 2015 році причетні російські хакери.
А у жовтні 2020 року Євросоюз і США запровадили санкції проти двох росіян і 85-го Головного центру спецслужб Генштабу Збройних сил Росії за масштабну кібератаку на Бундестаг.
Нафтовий танкер "тіньового флоту" росії Eventin, який дістав ушкодження й сів на мілину біля німецького острова Рюген, відбуксовують на схід з міркувань безпеки. >>
Право на здійснення депутатських повноважень столичний суд зобовʼязав надати народному депутату від забороненої ОПЗЖ Нестору Шуфричу, якого підозрюють у державній зраді. >>
Служба безпеки викрила менеджмент українського холдингу та їхніх спільників, які допомагали рф обходити санкції на експорт енергоносіїв. >>
У ніч на п'ятницю, 10 січня, у результаті спільної операції Служби безпеки України та ВМС ЗСУ уражено склад зберігання російських дронів-розвідників у Ростовській області рф. >>
Імена 88 055 військових рфФ, які загинули від початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну встановили російські журналісти. >>
Ростовська та Ленінградська області рф, у ніч на п’ятницю, 10 січня, зазнали атак безпілотників. Удари були завдані по замаскованих військових об’єктах росії. >>