Вʼєтнам екстрадував до Білорусі ексбійця полку Калиновського
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
Літак авіакомпанії Ryanair вимушено посадили у Білорусі...
Білоруська влада продовжує наполягати, що літак Ryanair з білоруським опозиціонером на борту, що здійснював рейс з Афін до Вільнюса і був завернутий до Мінська через нібито бомбу на борту, зробив це без будь-якого примусу за рішенням екіпажу.
Як інформує УМ, про це йшлося на спеціальному брифінгу увечері 24 травня.
Білоруська сторона стверджує, що на борту літака було 123 пасажирів. У Литві казали, що з Афін вилетіли 126 осіб, а у Вільнюсі приземлилися 121. Імена затриманих після посадки Протасевича та Юлії Сапеги не згадали.
«Зовнішній інформаційний вкид та некомпетентні оцінки щодо дій білоруських уповноважених органів шокують і викликають нерозуміння», - заявив на брифінгу керівник департаменту авіації Мінтранспорту Білорусі Артем Сікорський.
Він сказав, що спершу потрібно дочекатися результатів розслідування і "не політизувати ситуацію", та запросив міжнародні організації взяти участь у розслідуванні і пообіцяв надати всю інформацію, починаючи з запису розмов диспетчерів з пілотами.
Згідно з версією Білорусі, аеропорт Мінська отримав англійською мовою листа нібито від ХАМАСУ про те, що на борту літака закладено вибухівку і що вона спрацює у небі над Вільнюсом. "Белсат" звертає увагу, що привід для погроз, який використали у листі - перемир’я між Ізраїлем і сектором Гази - вже не був актуальним, тому що домовленості про припинення вогню досягли за два дні до того.
Командуючий Військово-повітряними силами на брифінгу сказав, що МіГ29 підняли для супроводу літака вже тоді, коли рейс завернув на Мінськ. Він також вказав, що ніхто з пасажирів не сфотографував винищувач поряд з літаком, а "щоб примусити літак до посадки, черговий екіпаж повинен був підійти на візуальну видимість і вступити в контакт з командиром екіпажу, щоб він його бачив".
Посадовці розповіли, що диспетчери запропонували пілотам Ryanair сісти у Мінську у зв’язку з повідомленням про бомбу.
Сікорський заявив, що пілоти могли прийняти рішення і повернути на "Львів, Київ, Варшаву, або продовжити політ до Вільнюса", та зазначив, що до Вільнюса було ближче - 70 км замість 175 км до Мінська, але "командир прийняв правильне рішення - він полетів на більш обладнаний аеропорт з довшою посадковою смугою, що не знаходиться у межах міста". За його словами, пілота могло спонукати на це рішення те, що бомба на борту мала вибухнути над Вільнюсом.
За версією Білорусі, о 12:47 екіпаж передав сигнал про аварійну ситуацію і потім повідомив, що вирішив приземлятися у Мінську, а команду підняти МіГ29 для супроводу дали о 12:58 - після повідомлення від диспетчерів аеропорту "Мінськ", що надійшло о 12:48.
Згідно з даними FlightRadar24, про який на брифінгу не згадували, літак почав відхилятися від курсу на Вільнюс о 12:45.
Стверджується, що літаку запропонували вилітати з Мінська вже о 16:20 "після завершення усіх процедур", але вилетів він тільки о 20:48. Причину цієї затримки на брифінгу не назвали, сказавши тільки, що це було рішенням пілота.
Нагадаємо, у другій заяві компанії Ryanair інцидент назвали "актом повітряного піратства". Виконавчий директор Ryanair Майкл О'Лірі назвав випадок викраденням літака. Перша заява Ryanair щодо інциденту містила неправдиві дані та не згадувала про ключові обставини.
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>
На фронт українським захисникам поставили партію неякісних мін виробництва "Укроборонпрому". >>
Із представниками громадськості, зокрема з блогером та волонтером Сергієм Стерненком,зустрівся Головком ЗСУ Олександр Сирський. >>
Знову під загрозою фундаменти палацу останнього гетьмана України Кирила Розумовського виявлені на початку 2024 року під час демонтажу будівлі Інженерних служб Київської фортеці (1853 р.). >>
Зовнішнє розслідування щодо свого головного прокурора Каріма Хана через звинувачення в сексуальних домаганнях розпочне керівний орган Міжнародного кримінального суду. >>