Тримай кордони української мови: чи скаже Зеленський, що був частиною «русского міра»
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Шмигаль і Зеленський узгодили відставку трьох міністрів, включно зі скандальним Степановим.
Уряд Шмигаля очікує кадрова ротація: заяви про відставку запропонували написати очільникам трьох відомств – мінінфраструктури, мінекономіки і МОЗ.
І якщо міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко та міністр інфраструктури Владислав Криклій слухняно написали заяви про відставку за власним бажанням, то міністр охорони здоров’я Максим Степанов узяв час «на подумати» після розмови з президентом Зеленським.
Не дочекавшись від нього заяви прем’єр-міністр Денис Шмигаль направив подання про відставку Степанова до Верховної Ради. Також нардепи, згідно процедури, мають погодити відставку двох інших міністрів, які подали відповідні заяви.
Як інформує Україна молода, про це повідомляють офіційні і неофіційні джерела влади у п’ятницю.
Так, речниця голови Верховної Ради Ольга Туній заявила, що до парламенту надійшли заяви про відставку від Криклія, Петрашка і заступниці міністра економіки Світлани Панаіотіді.
Згодом пані Туній офіційно підтвердила у коментарі ЗМІ, що до Верховної Ради надійшло подання прем’єр-міністра про відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова.
Отже подальшу долю міністра будуть вирішувати нардепи. Саме вони мають проголосувати за його відставку.
Відомо, що Степанов у п’ятницю, 14 травня був в Офісі президента і Зеленський запропонував йому написати заяву про відставку за власним бажанням. Втім, Степанов взяв час на роздуми, які дещо затягнулися.
Тому глава уряду пан Шмигаль власноруч підписав подання на його звільнення.
Водночас, джерела у партії «Слуга народу» неофіційно повідомили ЗМІ, що на посаду міністра охорони здоров’я у владі розглядають державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, на міністра інфраструктури – голову "Укравтодору" Олександра Кубракова, а на міністра економіки – очільника податкової Олексія Любченка.
Втім, невідомо, коли саме ці кандидатури можуть винести в зал для голосування. Адже спочатку потрібно погодити відставку їхніх попередників, які формально ще є міністрами.
Нагадаємо, Максим Степанов не вперше розстається з кріслом "з важким серцем": в останні роки президенства Порошенка він очолював Одеську ОДА, а коли був звільнений, усіляко намагався оскаржити свою відставку, впирався і критикував тодішнього главу держави на телефірах.
У книжці «30 років Незалежності: мовні акти, які змінюють Україну», що вийшла напередодні широкомасштабного вторгнення, 7 розділів. >>
Нинішній політичний рік закінчується тим, що почали окреслюватися партійні проєкти: оновлюватимуться, переформатовуватимуться чинні та створюватимуться нові. >>
Дональд Трамп заявив, що чекає на зустріч із правителем рф володимиром путіним, щоб закінчити війну в Україні. >>
Навіть зважаючи на демографічну катастрофу, виїзд мільйонів українців за кордон і потребу інтеграції нашої діаспори, прийняти легалізацію множинного громадянства, не можна було підтримувати цей законопроєкт у такому вигляді. >>
Голова Служби безпеки України генерал-лейтенант Василь Малюк запевнив, що СБУ рішуче розбереться з діяльністю політиків-колаборантів. >>
Лідери чотирьох держав, на територіях яких була розміщена ядерна зброя — США, Великої Британії, РФ та України, — 5 грудня 1994 року в Будапешті підписали документ під назвою «Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї». >>