Україна переходить на літній час на вихідних

08:41, 27.03.2021

Щорічно в останню неділю березня о третій ночі годинники переводять на годину вперед.

Україна переходить на літній час: стрілки годинника переводять на одну годину вперед в ніч з суботи на неділю, 28 березня, о третій годині ночі за київським часом.

 

Як нагадує УМ, перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабміну від 1996 року "Про порядок обчислення часу на території України".

 

Щорічно в останню неділю березня о третій ночі годинники переводять на годину вперед, а в останню неділю жовтня — на годину назад.

 

Верховна Рада 19 березня відмовилась скасувати сезонне переведення годинників на літній та зимовий час раз на пів року.

 

Відтак, найближчі півроку Україна буде жити за одним часом з Москвою та Мінськом - у часовому поясі UTC+3.

 

Переведення годинників викликає палкі суперечки. У нього є як чимало противників, так і прихильників.

 

Прихильники переведення годинників пояснюють користь такого кроку економічними перевагами, а саме економією електроенергії - люди працюють за світлового дня.

 

Також називають і соціальні переваги - перехід на літній час дозволяє людям краще використовувати "світлі" години дня, а також зменшує кількість аварій та злочинів у темні години.

 

Противники ж переведень наводили дослідження, які свідчили про негативний вплив на здоров'я людини та біоритми.

 

Єдиної думки щодо того, яка практика є правильною, у світі немає, і суперечки з цього приводу тривають вже багато років.

 

Стрілки переводять у низці країн Європи, деяких штатах США, низці країн Південної Америки та Африки, у Новій Зеландії та частково в Австралії.

 

В Азії та Африці годинники переважно не переводять. Японія, наприклад, відмовилася від переведення годинників ще у 1950-х роках.

 

У 2011 році Київ скасовував перехід на зимовий час, але від ініціативи швидко відмовилися того ж сезону.

 

Частково - через скарги населення із західних регіонів, які жалілися, що їхнім дітям доведеться йти в школу затемна. Частково - через обурення тим, що відмова є повторенням кроку Росії.