До України з ПЛР: Кабмін запровадив обов'язковий тест на коронавірус для іноземців

11:23, 23.03.2021

Іноземці повинні мати поліс страхування.

Кабінет Міністрів 22 березня посилив правила в'їзду в Україну для іноземців. Тепер у нашу державу впускатимуть людей лише при наявності негативного результату ПЛР-тесту на коронавірус.

 

Як інформує УМ, відповідне рішення схвалили 22 березня під час позачергового засідання уряду. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, постанова набрала чинності у той же день.

 

"Були внесені зміни, що стосуються перетину кордону. Попри те, з якої країни прибув громадянин, всі повинні будуть надати довідку про проведення тестування методом ПЛР не пізніше ніж за 72 години", - сказав Степанов.

 

Крім того, іноземці повинні мати поліс страхування. За словами Степанова, такі обмеження діють у всіх країнах Європи, а Україна не є винятком.

 

Українці, які повертаються додому з-за кордону, мають піти на самоізоляцію на 14 днів незалежно від того, в якій зоні є країна, звідки вони в'їжджають.

 

Від самоізоляції звільняються українці, які мають негативний ПЛР-тест на коронавірус, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин.

 

Від самоізоляції звільняються: діти до 12 років; водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад; українці, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

 

Особи, які в'їжджають з окупованих територій України, звільняються від самоізоляції у разі: якщо вони не досягли 12 років (також їхні опікуни), є представниками офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні; мають намір вступити до закладів освіти, якщо вони є студентами вишів, розташованих на підконтрольній українському уряду території, хочуть зробити вакцинацію проти коронавірусу.

 

Як повідомляла УМ, наразі в Україні діє адаптивний карантин. Так, у Львові та Києві місцева влада запровадила локдаун. Водночас, згідно з рішенням уряду, червона зона діє у Києві та області, Сумській, Одеській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.