«Рамштайн»: Іспанія доєдналася до IT-коаліції
Відтак, Іспанія стала вже 13 країною-партнером, що входить до спеціальної групи з підтримки України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки. >>
Каталонія і далі прагне незалежності.
Парламентські вибори відбулися в іспанській Каталонії у неділю, 14 лютого. Близько 5,6 млн жителів, що мають право голосу, мали обрати 135 депутатів парламенту автономного співтовариства.
Необхідність проведення виборів виникла після того, як у вересні минулого року іспанський суд постановив позбавити главу уряду, прихильника незалежності Каталонії Кіма Торре права займати державні посади впродовж 18 місяців.
На цих виборах до регіонального парламенту, як і на попередніх в 2017 році, переміг блок з трьох націоналістичних партій, які виступають за самовизначення цієї північно-східної області Іспанії. Вони разом здобули 74 депутатські мандати. Тепер, як очікується, націоналісти, які за сукупністю отримали більшість в парламенті, сформують уряд регіону на наступні 4 роки.
Каталонці у черзі на виборчій дільниці.
Як повідомив Андреу Ферре, представник Центральної виборчої комісії Каталонії, можливість створити правлячу коаліцію отримали дві партії: «Ліві республіканці Каталонії» (33 мандати) і «Разом за Каталонію» (32 мандати). І це при тому, що їх лідери - відповідно Оріол Жункерас і Карлес Пучдемон не балотувалися. Перший відбуває тюремне покарання за спробу проголосити суверенітет Каталонії в 2017 році, а другий ховається за кордоном, оскільки переслідується іспанської юстицією за це саме діяння.
Соціалістична партія Каталонії (СПК), яка виступає проти незалежності, отримала, як і ліві республіканці, 33 мандати. Це теоретично дозволяє їй створити правлячу коаліцію. Так ще в січні, спираючись на сприятливі для неї дані опитувань населення, СПК запропонувала республіканцям сформувати за підсумками виборів уряд лівого центру за участю третьої партії – «Подемос».
Однак, республіканці відмовилися, нагадавши, що Соцпартія і "Подемос" не поділяють їхні ідеї незалежності. Після оголошення результатів виборів сепаратистські партії вже заявили, що не мають наміру укладати угоди про формування кабміну з Соцпартією.
Якщо подолати розбіжності і сформувати уряд їм не вдасться, то Каталонію через 3 місяці чекають нові вибори
Представник ЦВК також повідомив, що вибори проходили при низькій активності виборців: проголосувало лише 46 відсотків від 5,6 млн. каталонців. Це пояснюється пандемією: «багато хто не захотів виходити з дому - наражатися на небезпеку». Були складнощі і з формуванням виборчих комісій – «люди відмовлялися в них працювати через побоювання заразитися».
Проте, всі ділянки для голосування були відкриті вчасно і вибори пройшли без порушень, зазначив Ферре. За його словами, втручання в політичний процес в Каталонії з боку органів пропаганди і спецслужб Росії, що мало місце, за даними іспанської розвідки, в 2017 році, на цей раз не спостерігалося.
Суддя Верховного суду Іспанії Мануель Гарсіа-Кастельон в листопаді 2019 року почав розслідування відносно групи, яка може бути пов'язана з розвідслужбами Росії, і імовірно діяла до розпочатого в Каталонії референдуму за незалежність 1 жовтня 2017 року.
Як зазначається, перевіряється елітна військова група під назвою «підрозділ 29155». Розвідслужби деяких держав вважають, що вона може бути причетна до дестабілізуючою активності в Європі. Деталі розслідування поки засекречені.
За даними іспанської газети «Ель Паїс», «підрозділ 29155» підозрюють в причетності до невдалого перевороту в Чорногорії в жовтні 2016 року, а також до кампанії по дестабілізації ситуації в Молдові.
Відтак, Іспанія стала вже 13 країною-партнером, що входить до спеціальної групи з підтримки України у сфері ІТ, зв’язку та кібербезпеки. >>
У координації з Данією - Естонія передала Україні два патрульні катери для захисту морських шляхів у Чорному морі. >>
Максиму Кузьмінову - російському пілоту, який минулого року в рамках спецоперації ГУР перегнав з росії військовий гелікоптер Мі-8, пропонували залишитися в Україні. >>
Надання Україні шести пускових установок для зенітно-ракетних комплексів Hawk підтвердила Іспанія. У міеобороні країни басків також анонсувалипоставку артилерійських боєприпасів калібру 155 і 105 мм. >>
Навчання в Іспанії, де експерти з розмінування, поділилися своїм досвідом завершує група з 44 українських саперів. >>
Педро Санчес, прем’єр-міністр Іспанії відвідав у четвер, 23 лютого, Бучу та Ірпінь. >>