Запаси вугілля на складах українських теплоелектростанціях щодня зменшуються, ситуація критична. Через це стабільна робота енергоблоків ТЕС перебуває під загрозою.
Як інформує УМ, про це повідомлчє НКРЕКП.
У тарифному регуляторі попередили про ймовірність виникнення загальносистемної аварії в об'єднаній енергосистемі країни.
У заяві НКРЕКП пояснили, що це може спровокувати введення у дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам в Україні.
Зауважимо, що у середині січня в "Укренерго" заявляли, що аварійних ("віялових") відключень електроенергії через брак вугілля не буде.
"Віялове відключення" – це тимчасове відключення електропостачання споживачів. Найчастіше це роблять через аварії в електромережах.
За інформацією "Укренерго", станом на 31 січня запаси палива на складах теплоелектростанцій зменшилися майже у 6 разів, якщо порівнювати з листопада 2020 року.
На складах було 436,8 тисячі тонн вугілля. 48% запасів зосереджено лише на 2 теплоелектростанціях – Луганській та Слов'янській, зазначили у компанії.
Водночас у Міненерго повідомили, що вже станом на 2 лютого запаси вугілля сягали лише 431,9 тисячі тонн. З них 291 тисяча тонн – газового вугілля та 140,9 тисячі – антрациту.
"Поточні запаси вугілля у 5,5 раза менші за значення станом на 4 лютого 2020 року (тоді було 2,4 мільйона тонн)", - наголосили у НКРЕКП.
Напередодні Нацкомісія ухвалила рішення про проведення позапланових перевірок щодо забезпечення ТЕС необхідним резервом палива. Вони стосуватимуться таких підприємств: "ДТЕК Східенерго"; АТ "ДТЕК Дніпроенерго"; АТ "ДТЕК Західенерго"; ПАТ "Центренерго"; ПАТ "Донбасенерго".
Якщо у ході цих перевірок тарифний регулятор виявить порушення, щодо підприємств обіцяють застосувати санкції у рамках чинного законодавства.