Лідери G7 на саміті зробили заяву з геополітичних питань – Україна в пріоритеті
На саміті у Франції лідери країн G7 узгодили спільну заяву, в якій пообіцяли посилити військову підтримку України та санкції проти рф. >>
Польські консульства в Україні не працювали під час весняного карантину.
Консульства Польщі в Україні видали українцям 512 339 віз протягом 2020 року. У порівнянні з 2019 роком кількість виданих Польщею віз громадянам України в минулому році зменшилася на 43,1% (899 605 віз в 2019 році – ред.).
Як інформує Україна молода, про це йдеться у відповіді пресслужби МЗС Польщі на інформаційний запит кореспондента Укрінформу.
Зменшення кількості виданих віз майже у половину було викликано пандемією коронавірусу, внаслідок чого упродовж майже двох з половиною місяців – з середини березня до кінця травня – польські консульства в України не працювали.
Водночас після відновлення роботи консульств при видачі робочих віз пріоритет спочатку надавався особам, які подавали анкети на отримання документів для подальшої роботи в Польщі в аграрному секторі.
Також зазначається, що у 2020 році польські консульства відмовили 15 765 громадянами України в отриманні віз, що становить 2,9% від загальної кількості поданих візових анкет.
За даними Головного статистичного управління Польщі, на кінець 2019 року в Польщі перебували понад 1,3 млн українців. На початку локдауну, у другій половині березня, з Польщі виїхали понад 150 тис. українських трудових мігрантів. Влітку українці почали масово повертатися на роботу до Польщі.
Влада Польщі дозволила трудовим мігрантам з-за меж ЄС, зокрема громадянам України, які на момент локдауну легально перебували у країні, й надалі залишатися в РП після завершення дії віз упродовж усього періоду пандемії і 30 днів після її завершення. Ця норма функціонує донині.
Зауважимо, що українці, як легально живуть і працюють в Польщі, отримають COVID-вакцину безкоштовно.
На саміті у Франції лідери країн G7 узгодили спільну заяву, в якій пообіцяли посилити військову підтримку України та санкції проти рф. >>
До Евіан-ле-Бен лідери "Великої сімки" прибули, готуючись до гострого конфлікту з президентом США Дональдом Трампом щодо Ірану та війни в Україні. >>
У Парижі на міжнародній виставці Eurosatory-2026 показали першу українську керовану авіабомбу "Вирівнювач". >>
На сході Польщі у місті Бяла-Подляска сьогодні вранці застрелили 44-річного російського художника-карикатуриста, активістаі акціонера Семєна Скрепецького. >>
Група депутатів Європарламенту заявила, що відкриття переговорів про вступ за кластерами з Україною та Молдовою є історичним кроком уперед,. >>
14 червня виповнилося 135 років від дня народження Євгена Коновальця – полковника Армії Української Народної Республіки, командира Корпусу Січових стрільців, засновника Української Військової Організації та першого голови Організації Українських Націоналістів. >>