Тотальний контроль: посилений моніторинг соцмереж мешканців ТОТ проводять російські поліцаї
Випадки арештів українців через дописи у соцмережах почастішали на тимчасово окупованих територіях. >>
У вересні 2019 Україна забрала 54 ув'язнених
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на території КПВВ "Новотроїцьке" зустрілася з представницею так званої ДНР в робочій підгрупі з гуманітарних питань в ТКГ Дар’єю Морозовою.
Як інформує УМ, про це омбудсман повідомила у Telegram.
"Обговорили питання про передачу 125 кримінальних справ і проваджень щодо 133 осіб. Ці люди були притягнуті до кримінальної відповідальності до початку військової агресії РФ на Сході країни та перебувають на підконтрольній Уряду України території. Домовилися, що необхідні рішення будуть прийняті стороною переговорів, а справи будуть мені передані", - заявила Денісова.
За її словами, позитивно розглянуто питання щодо передачі для подальшого відбування покарання на підконтрольну уряду України територію 300 засуджених осіб, які з початку військової агресії перебували у місцях позбавлення волі. Однак, це можна буде реалізувати після закінчення пандемії.
Також під час зустрічі у результаті перемовин, які тривали понад два роки, було отримано 28 томів кримінальної справи стосовно громадянки України, яка протягом 20 років бореться за підтвердження своєї невинуватості в апеляційних та касаційних інстанціях України.
"Ця справа вже передана представнику апеляційного суду Донецької області. Вона буде розглянута та, зокрема, будуть проведені необхідні слідчі дії, чим право на справедливий суд та ефективний юридичний захист громадянки України буде дотримано", - зазначила омбудсман.
Денісова додала, що було порушено питання щодо продовження процесу звільнення цивільних осіб та військовополонених, які утримуються на тимчасово окупованій території Донецької області. Наразі є технічні питання, які потребують уточнення, але в цілому сторона переговорів налаштована на організацію цього процесу.
Нагадаємо, у вересні 2019 Україна забрала 54 ув'язнених, які відбували покарання у виправних установах на території окупованих Росією районів Луганської області.
У травні 2019 у місті Щастя Луганської області на лінії розмежування бойовики "ЛНР" передали Україні 60 ув'язнених, які відбували покарання на окупованій території.
У лютому 2019 окупаційна адміністрація ОРДЛО передала Україні 33 засуджених. Це була друга передача ув'язнених з окупованої території Луганської області.
У грудні 2018 року Україна забрала з ОРЛО ще 42 в'язнів, 12 з яких станом на лютий вийшли на волю.
Випадки арештів українців через дописи у соцмережах почастішали на тимчасово окупованих територіях. >>
ОСУВ "Хортиця" вранці в субуоту, 14 грудня, повідомила, що противник покращив тактичне положення в районі Пушкіного, Піщаного, а також західніше і східніше населеного пункту Шевченко на Донеччині. >>
У Курській області розвідка США зафіксувала 10 тисяч солдатів Північної Кореї, які можуть почати наступ найближчими днями. >>
У понеділок увечері рашисти атакували фугасними авіабомбами ФАБ-500 харківський Держпром — перлину архітектури, що перебуває під охороною ЮНЕСКО і є однією з найяскравіших візитівок міста. >>
Служба безпеки затримала двох агентів фсб, які коригували повітряні удари рашистів по Донецькій, Київській, Чернігівській, Полтавській та Черкаській областях. >>
Кремлівського іменинника українські війська «привітали» потужним «феєрверком» у Феодосії, де від прильоту БПЛА спалахнув найбільший у Криму нафтовий термінал. >>