ДБР у день виборів 25 жовтня запустить спеціальну "гарячу лінію". Телефонувати туди зможуть усі, хто зауважить можливі кримінальні правопорушення під час виборчого процесу.
Під час місцевих виборів ДБР працюватиме у посиленому режимі, про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідування.
"Державне бюро розслідувань працюватиме у посиленому режимі та прийматиме повідомлення про можливі кримінальні правопорушення", - мовиться у повідомленні.
Зателефонувавши на "гарячу лінію", українці зможуть поскаржитися на можливі порушення з боку: високопосадовців (народних депутатів, членів ЦВК); правоохоронців та військовослужбовців; суддів.
Номер "гарячої лінії": (044) 294-64-63.
24 жовтня в Україні – день тиші. Заборонена будь-яка політична агітація або передвиборча реклама. Зокрема, у ЗМІ не можуть з'являтися агітаційні матеріали, а кандидатам на виборах заборонено проводити зустрічі з виборцями.
Що саме заборонено 24 жовтня:
зустрічі кандидатів з виборцями, мітинги та концерти на їхню підтримку;
розповсюдження агітаційних матеріалів та реклами у ЗМІ;
поширення агітаційних листівок, плакатів, газет;
публічні заклики голосувати за певних кандидатів;
оприлюднення результатів опитування громадської думки, якщо вони пов'язані з виборами;
встановлення агітаційних наметів;публічна оцінка діяльності певних кандидатів.
У день тиші можна розповсюджувати інформацію, що стосується безпосередньо самих виборів. Наприклад: роз'яснення законодавства, порядку голосування та інше.
Яке покарання загрожує за порушення у день тиші
Згідно з Адміністративним кодексом України, за проведення передвиборчої агітації поза термінами загрожує штраф. Для громадян він становить від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це відповідно від 510 до 850 гривень. Для посадових осіб сума більша – від 50 до 80 неоподаткованих мінімумів, а це 850 – 1360 гривень.