Комплекс «Кєдр»: ГУР про нову балістику, якою терористична росія атакувала Дніпро
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Це вже другий напад на Євгена Жукова.
У Москві ввечері 30 серпня скоїли напад на активіста та журналіста Єгора Жукова – його сильно побили тітушки біля власного будинку. У мережі пишуть, що перед цим Жуков був на стрімі щодо протестів у Білорусі. Крім того, активіста знають як критика Путіна, за що він у 2019 році отримав три роки умовно.
Як інформує УМ, поліція відкрила кримінальну справу через побиття активіста, повідомляє ТАСС із посиланням на МВС Росії. Правоохоронці кажуть, що нападників розшукують.
Активіста, ведучого радіостанції "Эхо Москвы" та позаштатного кореспондента "Нової газети" атакували біля під’їзду його будинку на вулиці Ращупкіна. Після цього зловмисники втекли на самокатах.
Як розповів батько Єгора у коментарі "Новій газеті", на нього напали кілька людей (попередньо, двоє), коли він ішов додому. Телефон у нього не відібрали, а просто сильно побили.
Соратник Жукова Євген Овчаров у коментарі "Эхо Москвы" повідомив, що напад стався приблизно о 22:00. Зловмисники нічого не говорили та почали одразу лупцювати Жукова. Зрештою завдали йому кілька ударів.
За словами Овчарова, у момент нападу Жуков, імовірно, повертався зі стріму журналіста Максима Каца. Вони, зокрема, обговорювали й події в Білорусі.
Після нападу Єгор поїхав до Можайського райвідділу поліції. Там він написав заяв про побиття – справу мають порушити за статтею про побої.
Крім того, лікарі, що чекали на активіста у райвідділку поліції, діагностували йому травму голови. Опісля Жукову в 67-й лікарні зробили МРТ (магнітно-резонансну томографію). Також медики мали вирішити питання щодо його подальшої госпіталізації.
Сам Жуков у заяві правоохоронцям розповів, що почувається погано – в нього розбито обличчя. На думку чоловіка, нападники хотіли заподіяти значну шкоду його здоров’ю, тому завдали численних ударів по голові. Після цього він упав на землю.
Водночас речник "Команди Жукова" Стас Топорков переконує, попри численні травми, Єгор зараз зберігає спокій і навіть жартує про інцидент.
Зауважимо, що це вже другий напад на Жукова. 25 липня цього року його також атакували біля під'їзду будинку. Проте активісту тоді вдалося сховатися, тому жодних серйозних травм він не отримав.
За словами Овчарова, це напад стався після ефіру на "Эхо Москвы", на якому Жуков критикувала, зокрема, тимчасового виконувача обов’язків губернатора Хабаровського краю Михайла Дегтярьова. Додамо, що його призначив Кремль після затримання та арешту колишнього очільника регіону Сергія Фургала. На підтримку останнього як у Хабаровську, так і інших містах
Також Овчаров повідомив, що торік Жуков висувався у Московську міську думу, і відтоді щодо нього постійно лунають погрози.
Ще один гучний випадок стався із Жуковим перед нападом 30 серпня. Він повідомив, що його відрахували з магістратури Вищої школи економіки відразу після зарахування. За його словами, його прийняли на магістратуру Школи дизайну на профіль "Мистецтво кіно: режисура та драматургія".
Він встиг оплатити навчання, однак через півтори години після повідомлення про те, що договір з вишом укладено, йому прийшов другий лист, де повідомляли про розірвання договору. Жуков зазначив, що співробітниця приймальної комісії вишу на умовах анонімності повідомила йому, що договір розірвали "за вказівкою згори". Згодом у ВШЕ оголосили про закриття профілю "Мистецтво кіно".
Єгора Жукова є фігурантом так званої "московської справи", яку розслідує Слідком РФ. За словами правоохоронців, мовиться про масові заворушення та випадки насильства щодо представників органів правопорядку.
Відбулися такі дії 27 липня 2019 року в центрі Москви під час акції протесту "За чесні вибори". Тоді активісти виступали за допуск незалежних кандидатів на вибори в Мосміськдуму.
Жукова затримали 2 серпня того ж року за підозрою в участі в масових заворушеннях.
Потім справу про масові заворушення перекваліфікували на заклики до екстремізму. А причиною цьому стали відеоролики, які Жуков публікував на своєму ютьюб-каналі в 2012 – 2017 роках.
У грудні 2019 року його засудили до трьох років позбавлення волі умовно. Жуков свою провину не визнав.
Автор:
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України. >>
Після нещодавнього українського удару по Курщині високопоставлений північнокорейський генерал дістав поранення. >>
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
Через загрозу атаки дронів російське відомство цивільної авіації тимчасово закривало аеропорт Волгограда, а в Ростовській області заявили про влучання в один із «промислових об’єктів». >>
У Бєлгородській області рф українські сили атакували завод, який серед іншого виготовляє вантажні дрони для російської армії, також був приліт в арсенал зброї в Новгородській області рф, >>