Вʼєтнам екстрадував до Білорусі ексбійця полку Калиновського
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
МЗС Литви натомість навпаки заявило, що порушення повітряного простору було саме з боку Білорусі.
Міноборони Білорусі звинуватило Литву в порушенні свого повітряного простору. Білоруській армії довелося застосовувати військові вертольоти Мі-24, щоб знищити 8 повітряних кульок. Втім Литва має своє бачення на цю подію.
23 серпня близько 19.30 черговими силами ВПС і військ ППО була припинена провокація з боку Литовської Республіки, заявило Міністерство оборони Білорусі.
Хоча спершу повідомлення здавалося доволі серйозним, згодом у Білорусі уточнили: повітряний простір порушували 8 повітряними кульками "з антидержавною символікою".
"Завдяки діям екіпажів вертольотів Мі-24 зі складу чергових сил ППО політ повітряних куль попереджено без застосування зброї", - наголосили в Міноборони Білорусі.
Через цей інцидент військові Білорусі навіть звернулися до дипломатів, аби Міністерство закордонних справ підготувало ноту протесту Литві.
Інцидент трапився поблизу населеного пункту Волківщина, що в Ошмянському районі Білорусі – неподалік від кордону з Литвою. Напередодні по той бік кордону проходила акція ланцюга солідарності з Білоруссю.
Ймовірно, саме учасники акції й запустили повітряні кульки, аби продемонструвати білорусам свою солідарність. Водночас "заборонена символіка" – це біло-червоно-білий прапор Білоруської Народної Республіки.
Згодом у телеграм-каналі "Чай з малинавым варэннем" показали, наскільки серйозною була "повітряна загроза". Це всього кілька кульок з національним прапором Білорусі.
Водночас, МЗС Литви натомість навпаки заявило, що порушення повітряного простору було саме з боку Білорусі. Мовляв, білоруські Мі-24 перетнули кордон з Литвою.
Як уточнили литовські дипломати, це трапилося о 18:50 23 серпня. Тобто ще за 40 хвилин білоруській армії "довелося підіймати вертольоти, щоб ліквідувати загрозу".
Імовірно, Білорусь у такий спосіб вирішила виправдатися, заявивши, що бойові вертольоти летіли збивати повітряні кульки. Та на чиєму боці правда в цьому потоці двосторонніх звинувачень – сказати важко.
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
У росії, в Башкирії, вночі на 3 листопада з рейок зійшли 22 вагони з вугіллям. >>
Із другої половини 2021 року до червня 2024 року Білорусь вивезла щонайменше 2219 українських дітей з тимчасово окупованих Росією територій – цей злочин виявили правозахисники. >>
Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі уряд Литви офіційно передав матеріали, які свідчать про те, що представники режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка причетні до транскордонних злочинів проти людяності щодо білорусів. >>
У ніч на 5 вересня у місті Гомель (Білорусь) пролунали вибухи. Місцеві заявляють про роботу сил ППО по російських "шахедах". >>
Самопроголошений «президент» Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ про помилування ще 30 білоруських політв'язнів. >>