У жахливих муках 46 років тому помер правозахисник-дисидент Гелій Снєгирьов, фото
У 1978 році 28 грудня в жахливих муках помер 51-річний Гелій Снєгирьов – письменник, кінорежисер, кіносценарист та журналіст, правозахисник- дисидент. >>
Один з головних символів Музею - скульптуру «Гірка пам’ять дитинства» (або дівчинка з колосками) демонтували для реставрації. (Фото Національного музею Голодомору-геноциду)
Відому скульптуру «Гірка пам’ять дитинства» (або дівчинка з колосками) намагалися пошкодити або викрасти вандали на території Національного музею Голодомору-геноциду в Печерському районі Києва в ніч на суботу, 22 серпня.
Троє негідників зірвали скульптуру з постаменту, але вона виявилася для них заважкою. Тож вандали втекли з місця злочинної наруги над скульптурою, яка вважається символом пам’яті про Голодомор.
Як повідомляє «Україна молода», про акт вандалізму поінформував Національний музей Голодомору-геноциду в суботу.
Наразі один з головних символів Музею демонтували для реставрації.
Так виглядала скульптура «Гірка пам’ять дитинства» до наруги вандалів.
Керівництво музею попередньо повідомляє: на скульптурі немає пошкоджень. Національний музей Голодомору-геноциду обіцяє зробити все можливе, щоб найближчим часом скульптура повернулась на своє місце.
Генеральна директорка Музею Голодомору Олеся Стасюк зазначає: «Культура нації будується на підвалинах історичної пам’яті. Пам’ять про Голодомор — це частина історії кожного українця, яку ми не маємо права забувати заради сталого майбутнього. Те, що сьогодні було вчинено із скульптурою «Гірка пам’ять дитинства», — неприпустимий акт наруги над пам’яттю цілої нації. Ми зробимо усе можливе, аби «Дівчинка» щонайскоріше повернулася до експозиції музею».
На місці злочину працювала поліція.Подробиць правоохоронці не повідомляють.
Пізніше у коментарях пресі пані Стасюк повідомила, що вандалів, які намагалися пошкодити пам’ятник, було троє.На її думку, це могла бути добре спланована акція.
За її словами, вони зірвали скульптуру з постаменту. Проте підняти пам’ятник не змогли, оскільки він дуже важкий.
«Вони відволікали охорону під виглядом п’яних. Але скульптуру дуже важко було зірвати, там треба було автомобіль, тому це точно не п’яні зробили”, – переконана директорка музею.
На думку Стасюк, це було зроблено свідомо і невипадково за дві доби до свята - Дня Незалежності.
У свою чергу, нардеп, колишній голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, коментуючи акт вандалізму, обуений тим, що «поруч з нами живуть потвори здатні, сплюндрувати такий пам’ятник».
«Пам’ятник, до якого приносять яблука і хліб у дні пам‘яті. Вандали сплюндрували його, директорка музею запевняє: фігуру не пошкоджено і незабаром її повернуть на місце. Але це не змінить того, що десь поруч з нами живуть потвори здатні, сплюндрувати такий пам’ятник.Тоді відбирали хліб, тепер хочуть відібрати пам’ять», – написав Володимир В’ятрович у Facebook.
Зазначимо, що скульптура дівчинки з колосками є одним з головних символів музею. "Меморіал жертв Голодомору" був відкритий у 2008 році. Планувалось, що до 2019 року побудують другу чергу комплексу - музейну. Будівництво оцінили у 700 млн гривень.
У 1978 році 28 грудня в жахливих муках помер 51-річний Гелій Снєгирьов – письменник, кінорежисер, кіносценарист та журналіст, правозахисник- дисидент. >>
Назви російських міст та радянську «Золоту Зірку» демонтували в Києв із алеї біля монумента «Батьківщина-мати», де зараз знаходиться експозиція про російську агресію. >>
На полі почесних поховань Личаківського цвинтаря у Львові в п’ятницю, 27 грудня, урочисто перепоховали останки видатного українського дисидента та борця за незалежність України Данила Шумука. >>
У насиченому політико-драматичному сьогоденні напрошуються на згадку події минулих часів, хоча й вони не мають всеукраїнського масштабного розголосу на тлі оскаженілої москальської агресії, і все ж про них теж треба не тільки пам’ятати, а й оприлюднювати суспільному загалові. >>
У 1928 році Андрія Мельника звільнили з «Бриґіток» — львівської тюрми, де він перебував чотири роки за приналежність до Української військової організації (УВО). >>
Статус ботанічної пам’ятки природи надали дубу Славню, що росте в місті Богуслав на Київщині. >>