Підприємництво і фінансова грамотність: новий курс стане обов’язковим предметом
Із 2025 року курс «Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти >>
Україна звернулася до НАТО з проханням про участь у Програмі розширених можливостей 1 листопада 2019 року.
Україна здобула статус партнера з розширеними можливостями НАТО.
Як інформує УМ, про це повідомив у Twitter глава МЗС України Дмитро Кулеба..
"Цей день настав. Я дуже вдячний нашим партнерам в Альянсі за те, що вони зробили це можливим. Україна нарешті здобуває заслужений статус партнера з розширеними можливостями НАТО. Ми робимо один одного сильнішими", - повідомив Кулеба.
Водночас, як повідомляє пресслужба Альянсу, цей статус є частиною партнерської ініціативи НАТО щодо взаємодії, метою якої є підтримка і поглиблення співпраці між союзниками і партнерами, які внесли значний вклад в операції та місії під проводом НАТО.
"Як партнер НАТО Україна надала війська для операцій союзників, в тому числі в Афганістані і Косові, а також для Сил реагування і навчань НАТО. Союзники високо цінують цей значний внесок, який демонструє прихильність України євроатлантичній безпеці", - пояснили у НАТО рішення прийняти Україну до програми.
Будучи партнером із розширених можливостей, Україна отримає вигоду від індивідуальних можливостей, які допоможуть підтримати її внесок, пояснили у НАТО. Це включає розширений доступ до програм і вправ із взаємодії, а також більш широкий обмін інформацією.
"Це рішення визнає значний внесок України в місії НАТО і демонструє незмінну відданість Альянсу своїм партнерствам, незважаючи на пандемію COVID-19", - прокоментувала речниця НАТО Оана Лунгеску.
Україна зараз є одним з шести партнерів із розширених можливостей разом з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією.
Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на секторах, що становлять взаємний інтерес.
У НАТО окремо підкреслили, що цей статус не впливає на рішення щодо членства країни в Альянсу.
"Союзники по НАТО продовжують заохочувати і підтримувати Україну в її зусиллях із проведення реформ, в тому числі в сфері безпеки і оборони, цивільного контролю і демократичного нагляду, а також в боротьбі з корупцією", - резюмували в Альянсі.
Україна звернулася до НАТО з проханням про участь у Програмі розширених можливостей 1 листопада 2019 року.
На початку травня 2020 року віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко заявив, що Україна готова приєднатися до програми.
Нагадаємо, як повідомив глава міноборони Андрій Таран, в Україні розробляється програма переходу на сучасні види озброєнь.
Також на початку червня нардепи підтримали законопроект про зміну військових звань за стандартами НАТО.
Із 2025 року курс «Підприємництво і фінансова грамотність» стане обов’язковою навчальною дисципліною для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти >>
За одну добу поліцейські ліквідували майже півсотні схем незаконного перетину кордону чоловіками призовного віку у 22 регіонах країни. Серед виявлених оборудок — переправлення поза межами пунктів пропуску, підробка документів про стан здоровʼя, фіктивні внесення в інформаційну систему «Шлях» та інші >>
На своєму засіданні у п’ятницю, 10 січня, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про створення Координаційного центру з питань управління регіонами, на території яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією. >>
Служба безпеки викрила менеджмент українського холдингу та їхніх спільників, які допомагали рф обходити санкції на експорт енергоносіїв. >>
У Римі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Італії Серджо Маттареллою. >>
В Любліні, у рекрутинговому центрі Українського легіону, що функціонує при генконсульстві України в Польщі, друга група добровольців з числа громадян України які проживають за кордоном, підписали контракти із Збройними силами України. >>