Ляшко застерігає: пневмонія через десятиліття стане невиліковною, а трансплантації - припиняться
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Степанов інспектує лікарні Полтави, які працювали у пілотному режимі медреформи Уляни Супрун
У Полтавській області медики, які лікували хворих на COVID-19, отримали надбавки розміром до 300% за березень у повному обсязі. Це єдина область, в якій медпрацівники отримали раніше обіцяну прем"єр-міністром Денисом Шмигалем надбавку.
Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу щодо COVID-19.
"Єдина область, яка дійсно виплатила в повному обсязі, – це Полтавська. У середньому вони сплатили кожному медичному працівнику, який працював з COVID-19, близько 21 тисячі гривень. Це саме ті 300%, які вони повинні були сплатити", – розповів очільник МОЗ,
Степанов зауважив, що про ситуацію з виплатами "коронавірусних" надбавок доповідатиме прем'єр-міністру і президенту. З іншими областями міністр пообіцяв "розбиратися".
"Я впевнений, що ми доведемо це до кінця. Всі медичні працівники отримають належну їм заробітну плату разом з надбавками", – наголосив голова МОЗ.
Додамо, що сьогодні Степанов інспектує лікарні Полтави, які працювали у пілотному режимі медреформи Супрун. Чиновник планує відвідати обласну клінічну лікарню, станцію екстреної медицини та медицини катастроф.
"Торік, починаючи з 1 квітня, Полтавська область працювала у пілотному проекті за принципом сплати за конкретну послугу, який було розроблено задля комфортного переходу медицини в рамках медреформи… Якщо подивитися, в якому режимі працювала Полтавщина з одного боку, а з іншого, що у нас було впроваджено з 1 квітня — це зовсім інші речі", — пояснив Степанов.
Він додав, що у Полтавській області сплачувалося за конкретно пролікований випадок і за складність цього випадку.
Тобто були запроваджені певні коефіцієнти, це повністю відрізняється від того експерименту, який запровадили по Україні, — резюмував глава МОЗ.
Як відомо, 24 квітня уряд ухвалив постанову, що українські медики, які працюють із зараженими новим коронавірусом COVID-19, будуть отримувати надбавки у розмірі до 300% заробітної плати.
Як повідомляла УМ, другий етап медреформи не передбачає належного фінансування екстреної допомоги, багатопрофільних лікарень, онкологічних центрів, госпіталів для ветеранів, більшості дитячих лікарень, психіатричної та туберкульозної служб.
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Найскладніше для журналістів, що замірилися на інтерв’ю з чільником Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова, академіком Василем Лазоришинцем, — застати директора в кабінеті: він переважно в операційній або в місті в справах Інституту чи Академії медичних наук України. >>
Зміни в режимі сну з віком, як з’ясували вчені, пов'язані з меншими шансами на якісне старіння. >>
юдський мозок, як загалом й інші органи, старішає поступово, але цей процес часто залежить від генетики та способу життя. >>
Порівняно з одруженими – неодружені люди мають на 80% вищий ризик розвитку депресії. >>
Відтепер у Полтавській обласній клінічній лікарні ім. М. В. Скліфосовського пацієнти з гострим мозковим інсультом та іншими патологіями судинної системи зможуть отримувати набагато якіснішу, ніж раніше, медичну допомогу. >>