Трагедія сімʼї Коцюбайлів: помер брат Героя України «Да Вінчі»
Брат Героя України «Да Вінчі» - Іван Коцюбайло помер у віці 27 років. >>
День піхоти України святкують лише вдруге в історії.
День піхоти України – це абсолютно нове свято, що відзначається лише вдруге в історії України 6 травня. Далі в тексті ми розповімо вам про те, як з'явився свято і найкращі вітання з цим святом.
Свято встановлено указом Президента України від 19 квітня 2019 року, з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій.
Сенс цього свята – вшанувати мужність і героїзм механізованих, мотопіхотних, гірничо-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ ЗСУ, які були проявлені ними в боротьбі за свободу і незалежність України.
Ініціаторами запровадження такого професійного свята стали волонтери і ветерани-піхотинці. Згодом це питання дійшло до Міністерства оборони, Генерального штабу та штабу командування Сухопутних військ. Це питання обговорювали історики та військові з різних куточків України. У результаті сформувався перелік історичних дат, коли українська піхота відіграла важливу історичну роль.
Спочатку датою свята для піхотинців розглядався вересень-жовтень, але ці осінні місяці і без того переповнені військово-професійними святами (День танкіста, День військової розвідки тощо),
А 6 травня було обрано не випадково. Так, 6 травня 1648 року завершилася перша переможна битва Національної визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького на Жовтих Водах. І ключову роль у цій битві відіграла козацька піхота. Також саме 6 травня, але 1920 року, успішно завершився 6-місячний зимовий рейд української армії тилами спочатку білогвардійських, а потім і червоноармійських військ. Цей похід має для українського війська символічне значення, адже він розпочався 6 грудня (зараз це День Збройних сил України), а завершився 6 травня.
До того ж, на 6 травня припадає велике релігійне свято - День Юрія Змієборця - одного з покровителів українського війська. В Україні цей святий переважно зображується у вигляді кінного вершника, який списом проштрикує змія. Але на прапорах козацького війська Юрія Змієборця зображували як пішого воїна.
Механізовані, мотопіхотні, гірсько-штурмові військові частини складають основу Сухопутних військ і виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів і прориву оборони противника, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів. Разом з тим, механізовані з'єднання поряд з танковими використовуються для оточення і розгрому противника, переслідування та виконання інших завдань.
Нині українські піхотинці з честю виконують свій обов’язок перед народом, демонструючи вірність військовій присязі, відповідальність, високий бойовий вишкіл і професіоналізм. Як найчисельніший рід та основа бойового потенціалу Сухопутних військ Збройних сил України, вони несуть найбільше навантаження та відіграють вирішальну роль у ході виконання завдань Операції об'єднаних сил.
Про полеглих захисників України в минулому місяці читайте у матеріалі «України молодої»: Загиблі герої квітня: пам’ятаймо про їхній подвиг.
Брат Героя України «Да Вінчі» - Іван Коцюбайло помер у віці 27 років. >>
Працівники ДБР повідомили про підозру полковнику медичної служби та військовослужбовцю, який оформлював бойові виплати медичній сестрі, що залишалась вдома. Військовій також повідомлено про підозру. >>
Під час виступу у Верховній Раді 29 жовтня Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко повідомив, що планується призвати на службу ще 160 тисяч осіб. >>
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
На Львівщині поліцейські встановлюють зловмисників, які здійснили наругу на могилах наших Героїв. >>
Есклюзивне відео повернення з російського полону 95 українців 19 жовтня оприлюднила Служба безпеки України. >>