«Етнічна чистка»: окупанти заселяють Луганщину мігрантами
Російська федерація в 2024 році активно використовує мігрантів для зміни демографічної ситуації на тимчасово захоплених територіях України, зокрема в Луганській області. >>
Зокрема, в районі П’ятихатки на околиці Харкова поховано понад 3,8 тис. поляків з так званого катинського списку.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький має намір відвідати Смоленськ у річницю Катинського злочину і авіакатастрофи, в якій загинув польський президент Лех Качинський.
Про це заявив речник польського уряду Пьотр Мюллер, повідомляє wPolityce.
"Наразі ми чекаємо на підтвердження можливості реалізації всіх процедур, пов'язаних з потенційним візитом до Смоленська, а також на відповідь російської сторони", - заявив Мюллер.
За його словами, польська сторона повинна отримати таке підтвердження, щоб візит відбувся відповідно до дипломатичних процедур.
"Якщо всі ці процедури будуть здійсненні, не буде технічних, фактичних і дипломатичних перешкод, то прем'єр-міністр хотів би взяти участь в урочистостях 10 квітня", - сказав речник уряду.
На початку березня глава канцелярії прем'єра Міхал Дворчик повідомив про візит урядових чиновників до Росії і підкреслив, що канцелярія прем'єр-міністра проводить аналіз можливостей організації візиту до Смоленська 10 квітня. Дворчик тоді зазначив, що остаточних рішень з цього питання ще не прийнято.
Цьогоріч минають 80-ті роковини Катинського злочину і 10 років від дня Смоленської катастрофи.
За рішенням вищого керівництва СРСР від 5 березня 1940 року було розстріляно приблизно 22 тис. поляків, яких захопили у полон і вивезли у СРСР після окупації Польщі у вересні 1939 року. Убитих поховали у братських могилах поблизу Катині, Твері, Харкова та у Биківні. Зокрема, в районі П’ятихатки на околиці Харкова поховано понад 3,8 тис. поляків з так званого катинського списку.
10 квітня 2010 року зазнав катастрофи літак Ту-154, що перевозив делегацію на урочистості до 70-ї річниці Катинського злочину, загинули 96 осіб, у тому числі президент Лех Качинський і його дружина Марія, верховні командувачі армією і останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качоровський.
Як повідомляла УМ, раніше прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький після скандальних заяв президента РФ Володимира Путіна заявив, що уряд і керівна партія “Право і справедливість” відстоюватимуть правду та історичну пам’ять.
19 грудня 2019 року президент Росії Володимир Путін на пресконференції виправдовував введення радянських військ до Польщі в 1939 році тим, що польський уряд нібито не контролював свою армію.
Путін також назвав “сволотою і антисемітською свинею” посла Польщі в нацистській Німеччині Юзефа Липського, який підтримував ідею Адольфа Гітлера вислати польських євреїв в Африку.
Після цих слів до МЗС Польщі викликали російського посла.
9 січня сейм Польщі ухвалив резолюцію у справі маніпулювання фактами та перебріхування історії російськими політиками з метою дискредитації Польщі.
Російська федерація в 2024 році активно використовує мігрантів для зміни демографічної ситуації на тимчасово захоплених територіях України, зокрема в Луганській області. >>
Служба безпеки ліквідувала ще одну схему обходу санкцій на експорт української продукції до рф. За результатами комплексних заходів на співпраці з країною-агресором викрито керівництво хімічного підприємства у Черкасах. >>
У ніч на 21 січня українські безпілотники атакували авіазавод у Смоленську. Місцевий губернатор підтвердив факт прильоту дронів, традиційно запевнивши, що їхній «Панцир» спрацював бездоганно і вчасно. >>
В цілому українці непогано ставляться до російськомовних співгромадян. До росіян за національністю ставлення значно гірше, але воно дещо покращилося. >>
Указ про тимчасове призупинення усіх програм зовнішньої допомоги Сполучених Штатів на 90 днів підписаву понеділок, 20 січня, президент США Дональд Трамп. >>
Безпілотники атакували в ніч на 21 січня об'єкти військової та критичної інфраструктури на території росії зокрема, Смоленський авіаційний завод, який виготовляє штурмовики Су-25. >>