Стрибки з трампліна: 17-річна українка Глухова встановила два рекорди на Кубку світу
Українська спортсменка, 17-річна Жанна Глухова, встановила два рекорди України на першому етапі Кубку світу-2024/25 у норвезькому Ліллехаммері. >>
Внутрішнє розслідування, проведене в Українській асоціації футболу, встановило, що офшорна компанія Newport Management Limited, очевидно, була таким собі таємним фондом ФК "Динамо" Київ.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Чернігівської обласної федерації футболу.
Так, у 1999 році між компанією Newport Management Limited та ФФУ було укладено “агентську угоду”, яка надає компанії “генеральну довіреність” на право здійснення фінансових операцій від імені федерації. Цією угодою тодішнє керівництво ФФУ узаконило переказ коштів на рахунок зазначеної компанії від фінансового відділу УЄФА, що підтверджує відповідна угода.
У 2010 році, коли президентом ФФУ був Григорій Суркіс, а генеральним секретарем та першим віце-президентом федерації — Олександр Бандурко, цей договір було продовжено на наступні 20 років.
“Саме ці особи можуть безпосередньо бути причетними до створення офшорної схеми для використання коштів УЄФА. Принаймні, саме Олександр Бандурко багато років перед початком сезону підписував атестат ФК "Динамо“ Київ для участі в змаганнях, який підтверджував відповідність клуба атестаційним нормам за наявності, як з’ясувалося, грубих порушень вимог атестації. Ці сфальсифіковані документи також відправлялися до УЄФА”, — йдеться у повідомленні.
Відповідно до тексту додаткової угоди між ФФУ та офшорною компанією, підписаної в липні 2010 року, київське “Динамо” передало Newport контроль за комерційним використанням усіх напрямків бізнесу, включаючи права на телебачення, права на маркетинг та трансфери гравців.
“Натомість, згідно з договором, "Newport зобов’язується надавати "Динамо“ необхідне фінансування, щоб команда була конкурентоспроможною та змогла досягти високих результатів у спорті“, — уточнюється у повідомленні.
Показовими в цій надзвичайно неприємній для Української асоціації футболу історії є наступні факти:
Усе це стало підставою для УАФ звернутися до правоохоронних органів України, які, своєю чергою, відкрили кримінальне провадження за статтею "привласнення та розтрата майна“.
Протягом січня поточного року слідство у вказаному провадженні значно активізувалося. Суди надали правоохоронцям тимчасовий доступ до окремих банківських рахунків, через які, ймовірно, рухалися гроші УЄФА.
УАФ же, напередодні, письмово зверталася до Нацполіції і задекларувала готовність надати доступ до внутрішньої інформації, з метою максимального сприяння слідству.
Нагадаємо, раніше німецьке видання Der Spigel у своєму розслідуванні констатувало, що УЄФА з 2002 року перерахувала близько 390 млн євро, призначених Українській асоціації футболу (раніше — ФФУ), офшорній компанії. Інформація видання була заснована на записці для внутрішнього користування УЄФА від 2016 року, яку надав один зі співробітників організації.
Згідно з документом, протягом 15 років гроші перераховувалися офшору “Ньюпорт Менеджмент Лтд” (Newport Management Limited), який зареєстрований на Британських Віргінських островах. У записці вказувалося, що власником цієї компанії є президент “Динамо” Ігор Суркіс.
“Доказом того‚ що власниками "Ньюпорт Менеджмент Лтд“ (Newport Management Limited) були громадяни України, свідчать і протоколи зборів відомої київської сімки у складі В. Згурського‚ Ю. Карпенка‚ Ю. Ляха‚ В. В. Медведчука‚ Б. Губського‚ Г. Суркіса‚ І. Суркіса від 29 і 30 листопада 1995 р.‚ які відбулися у Києві та Цюриху (Швейцарія)”, — повідомляє з цього приводу Відкритий реєстр національних публічних діячів України.
Окрім того, про зв’язок Newport Management Limited та ФК “Динамо” свідчить і ще один документ, датований 2015 роком. Тоді клуб та офшорна структура подавали спільну заявку на “участь у процедурі атестації на спортивний сезон 2016-2017”.
Українська спортсменка, 17-річна Жанна Глухова, встановила два рекорди України на першому етапі Кубку світу-2024/25 у норвезькому Ліллехаммері. >>
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
У Черкасах поліція взяла 38-річного підприємця, який за 5 тис. доларів обіцяв ухилянтам організувати непридатність до служби в ЗСУ. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>
У Полтавській області в колишнього посадовця Головного управління Державної казначейської служби знайшли необґрунтовані активи на мільйони доларів США. Правоохоронці розслідують справу за фактами незаконного збагачення й «відмивання» грошей. >>