«1000 днів волі»: сьогодні прем'єра докфільму від МВС України, фото
У центрі документального фільму «1000 днів волі» історії п’яти українських героїв. Стрічку створили у Міністерстві внутрішніх справ України. >>
Після акції пам’яті адвоката Станіслава Маркелова та журналістки Анастасії Бабурової, яка відбулася на Михайлівській площі у Києві, до управління поліції за протиправні дії доправлено одинадцять осіб.
Про це повідомляє Hromadske.
Маркелова та Бабурову було вбито у Москві у 2009 році. Щороку акцію організовують у Києві та Москві. Також захід проводять проти ультраправого насильства в Україні та світі.
У неділю учасники заходу вийшли на Михайлівську площу з плакатами "Пам‘ятати — значить боротися", "Прощавай, терор" та "Я проти ненависті".
На місці події правоохоронці забезпечували порядок. Навпроти учасників акції зібралися десятки людей, серед яких були хлопці у балаклавах, які намагалися закидати учасників яйцями, проте правоохоронці завадили. Наприкінці заходу у натовп учасників також кинули кілька петард.
Як заявили у відділі комунікації поліції Києва, акція на Михайлівській площі відбулася відповідно до раніше поданої заявки.
"Після закінчення акції учасники йшли до фунікулеру, у цей час група невідомих кинули в них декілька петард. У результаті правоохоронці доставили до Шевченківського управління поліції 11 громадян. Після з’ясування усіх обставин їхнім діям буде надана правова оцінка",- зазначили в поліції.
Навпроти учасників акції зібралися десятки людей, серед яких хлопці в балаклавах. Вони намагалися закидати учасників яйцями, проте правоохоронці завадили. Наприкінці заходу у натовп учасників також кинули кілька петард.
Нагадаємо, у січні 2018 року противники заходу намагалися зірвати акцію пам'яті Маркелова та Бабурової.
Станіслав Маркелов займався справами, пов'язаними з військовими злочинами в Чечні і правозахистом. Зокрема представляв інтереси потерпілих від терористичного акту на Дубровці.
Анастасія Бабурова була позаштатною співробітницею «Новой газеты» та активним учасником антифашистського руху. Пострілом в голову обидва були вбиті в Москві в січні 2009 року.
Пізніше за підозрою в убивстві заарештували учасники правої організації «Російська національна єдність» (РНЕ). Вважається, що причиною вбивства стала одна зі справ, яку вів Маркелов, де фігурували члени РНЕ. За іншою версією — йдеться про чеченський слід.
Вбивцею правозахисника Маркелова та журналістки Бабурової назвали Микиту Тихонова. Він був лідером однієї з організацій російських націоналістів. У 2011 році його засудили до довічного ув’язнення. Його дружина отримала 18 років колонії за співучасть у злочині
У центрі документального фільму «1000 днів волі» історії п’яти українських героїв. Стрічку створили у Міністерстві внутрішніх справ України. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали 5-х молодиків, які на замовлення російських спецслужб вчиняли підпали у трьох регіонах України. >>
У Харкові російська армія увечері п’ятниці, 1 листопада, завдала удару по місцю дислокації поліцейських. Унаслідок цього загинув поліцейський, ще 46 осіб, серед них поліцейські, поранені. >>
Одеські поліцейські розслідують обставини смерті неповньолітньої дитини. >>
У приміщенні обласної військової адміністрації Полтави 71-річний чоловік підпалив себе. >>
Очільник фонду завіз як гуманітарну допомогу для потреб ЗСУ понад 230 авто. Надалі їх продавали, а до профільного міністерства надсилали підроблені звіти про передачу автівок військовослужбовцям. >>