Європейська комісія вважає, що наразі немає переконливих доказів щодо того, що саме послужило причиною аварії літака рейсу PS752 "Тегеран-Київ" в Ірані.
Про це заявив в п'ятницю на брифінгу представник Європейської комісії Стефан Де Кеєрсмакер, відповідаючи на питання щодо версії прем'єра Канади Джастіна Трюдо про причини катастрофи.
"На даному етапі досі немає переконливих доказів того, що послужило причиною інциденту (аварії літака - ред.), і ми все ще чекаємо результатів поточного розслідування. Для нас дуже важливо, щоб розслідування проводилося за допомогою незалежного і заслуговуючого на довіру розслідування в галузі цивільної безпеки, що проводиться відповідно до міжнародних правил, правил Міжнародної організації цивільної авіації", - сказав Де Кеєрсмакер.
За його словами, Єврокомісія готова надати будь-яку необхідну допомогу тим, хто проводить розслідування.
"Ми просто хочемо наполягти на тому, що, як і в випадку з кожною авіакатастрофою, має проводитися заслуговуюче на довіру і незалежне розслідування. Це важливо у всіх випадках цих сумних подій. І нам залишається тільки чекати переконливих доказів, які з'являться в результаті такого незалежного розслідування", - додав представник ЄК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помпео обговорив з Зеленським катастрофу літака МАУ
Раніше Помпео заявив, що причиною катастрофи літака Boeing-737 "Міжнародних авіаліній України" в Ірані могла бути технічна неполадка, але він не виключив й іншого варіанту.
Нагадаємо, раніше представник влади Ірану заявив, що розслідування авіакатастрофи літака МАУ може зайняти від одного до двох років. Також повідомлялося, що Тегеран має намір самостійно отримати дані самописців, що може зайняти до двох місяців.
Як повідомляла УМ, у четвер кілька західних ЗМІ оприлюднили версію спецслужб США щодо падіння літака МАУ в Ірані. Вони підозрюють, що авіалайнер був помилково збитий іранською ракетою російського виробництва.
Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон також заявив про наявність певного обсягу інформації, яка дозволяє припустити, що український літак в Ірані був збитий ракетою.
Президент США Дональд Трамп сказав, що не вірить у версію технічної несправності літака МАУ.
Офіційний представник уряду Ірану назвав брехливими такі звинувачення.