Верховний Суд «одобрям»: руйнування садиби Зеленських у Києві визнано законним, фото
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
Потенційний виграш за арбітраж проти "Газпрому" на 12,2 мільярда доларів, можливо було б отримати лише через 3-5 років судів та простою української газотранспортної системи.
Про це написав міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель в колонці для ЕП.
"Орієнтовний прибуток, з яким Україна вийшла з цієї зустрічі, це понад 3 млрд доларів по арбітражу + орієнтовно 3 млрд доларів за транзит на рік протягом 5 років.
Отже, в п’ятирічній перспективі ми отримаємо близько 18 млрд доларів, з них 3 - живими грошима – вже до нового року. І це – без жодних кабальних умов щодо придбання російського газу.
Що таке 12,2 млрд доларів, про які йдеться в протоколі? Це – потенційний виграш в арбітражі за упущену вигоду", - пише Оржель.
Міністр наголошує, Україні важко було би відстоювати свою позицію за умови, якщо б Газпром прокачував транзитом хоча б мінімальні об’єми газу.
"Тут є три ключові моменти: сама цифра і слова "потенційний" та "упущена". Ми могли би їх отримати, якщо б Газпром повністю відмовився від транзиту через Україну і не пускав сюди інших (питання, хто міг би бути цим "іншим", теж актуальне).
Але якщо Газпром прокачував хоча б мінімальні об’єми, то нам вже було б складно підтримувати переконливість своєї позиції.
Крім того, арбітраж – це довгий і витратний процес. Припустимо, ми б отримали 12,2 млрд доларів (мінус судові витрати) протягом 3-5 років, якщо б наша ГТС стояла порожньою.
Чи було б це перемогою для України? Ні. Тому що за наявними домовленостями ми маємо отримати більше від транзиту, ніж могли би виграти в суді за його відсутності", - підкреслює Оржель.
Як повідомляла УМ, Україна і Російська Федерація домовились, що обсяг транзиту російського газу через газотранспортну систему України у 2020 році становитиме 65 млрд куб. м, а у 2021-2024 роках – по 40 млрд куб. м.
20 грудня Україна і Росія підписали протокол домовленостей про продовження транзиту газу через територію України і врегулювання взаємних вимог.
Колишній заступник голови ЄК у справах Енергосоюзу Марош Шефчовіч підписав угоду, яка необхідна для безперебійного транзиту російського газу до Європи через Україну.
Верховний суд визнав законним руйнування в Києві історичної садиби Зеленських. >>
Уряд Великої Британії нещодавно без публічного оголошення поставив Україні десятки крилатих ракет Storm Shadow – ще до рішення дозволити Україні бити західними ракетами по цілях на території рф. >>
Російська федерація в ніч на вівторок 26 листопада випусила рекордну кількість дронів – 188, протиповітряна оборона збила 76 безпілотників, 95 БпЛА —локаційно втрачені через дію РЕБ. >>
У цей день в 1838 році в с. Стеблів, Богуславського повіту Київської губернії, російської імперії, народився один із найяскравіших українських письменників, лінгвістів, етнографів та фольклористів – Іван Нечуй-Левицький. >>
Велика Британія ввела найбільші санкції проти тіньового флоту росії: під «опалу» потрапили 30 кораблів рф, які за останній рік перевезли нафти та нафтопродуктів на мільярди доларів. >>
Із селища Копанки Харківської області Третя штурмова бригада вибила російських окупантів та взяла у полон рашистських бійців. >>