«Холодний яр» повинен прочитати кожен українець: 98 років тому совєти вбили легендарного Горліс-Горського
Юрій Горліс-Горський загинув 27 вересня 1946 року в м. Новий Ульм, що у Німеччині за до кінця нез’ясованих обставин. >>
Чернівчанин Андрій Тужиков став номінантом на здобуття премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за книгу проєкту ЛакіБукс “Коротка історія технологій, або Як зрозуміти свій ґаджет”.
Про це розповів один з ініціаторів проєкту, інвестор та IT-бізнесмен Рустам Гільфанов.
Книга Тужикова разом із 28 іншими, представлена у номінації “Літературні твори для дітей та юнацтва”. Книга вийшла у видавництві “Чорні вівці” у рамках благодійного проєкту ЛакіБукс. У 2018-му проєкт безкоштовно розповсюдив книгу у 200 бібліотек Сходу та Півдня України, а потім вона разом із двома іншими виданнями проєкту потрапила до списків державних закупівель для бібліотек.
Інше видання проєкту ЛакіБукс “Книжка про сміття” Галини Ткачук увійшла у топ-книжок кінця року за версією читачів Національної бібліотеки України для дітей.
“Коли ми розпочинали проєкт ЛакіБукс, то бачили серйозний дефіцит україномовної науково-популярної літератури для підлітків. За декілька років ми випустили 7 книжок і розповсюдили бібліотеками України більше 10000 екземплярів дитячого нон-фікшену. Зараз ситуація значно краще — українські письменники приділяють більше уваги науковим напрямкам, а видавництва випускають цікаві та актуальні книжки. І ми радіємо, що наш проєкт тримає рівень, а його книги і автори займають призові місця на різноманітних конкурсах”, — говорить ініціатор проекту ЛакіБукс Рустам Гільфанов.
Премія Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щорічно з 2004-го року у чотирьох номінаціях. Минулого року премію за твори для дітей та юнацтва отримав Іван Андрусяк за книжки “Зайчикова книжечка” і “Третій сніг”.
Юрій Горліс-Горський загинув 27 вересня 1946 року в м. Новий Ульм, що у Німеччині за до кінця нез’ясованих обставин. >>
В Івано-Франківську 12—15 вересня проходитиме мультижанровий фестиваль «Харків: (не)релокована культура». >>
12 молодіжних просторів запланувала відкрити цього року Програма USAID (незалежного агентства федерального уряду США) DOBRE у громадах Тернопільської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Чернігівської областей, на Буковині та Прикарпатті. >>
Цьогоріч на одному з будинків в Ірпені по вулиці Василя Стуса буде встановлено меморіальну дошку, присвячену Василю Стусу. >>
Із фондів українських бібліотек унаслідок повномасштабного вторгнення російських варварів знищено 1,6 млн видань. >>
У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, який у щорічному рейтингу вітчизняних закладів вищої освіти посів 20-те місце з-поміж 214 вишів України, у День вишиванки співав хор імені Григорія Верьовки. >>