223 роки з дня народження непересічного українця Володимира Даля
22 листопада 1801 року народилася цікавенна особистість - Володимир Даль - український письменник і лексограф німецько-данського походження. >>
"Нафтогаз України" заявив, що двосторонні переговори міністрів енергетики України і Росії були узгоджені з Європейською комісією.
Про це йдеться в коментарі компанії.
"Двосторонні зустрічі не є чимось унікальним у форматі тристоронніх газових переговорів з росіянами, які ми ведемо з участю Єврокомісії з 2014 року. Іноді росіяни ігнорують запрошення на "тристоронки". Іноді просять поговорити окремо. Головне - щоб такі зустрічі були узгоджені з Європейською комісією і щоб рішення приймалися в тристоронньому форматі. Проведення вчорашніх консультацій було узгоджено з Європейською комісією. Будь-які рішення з цього питання і далі обговорюватимемо і прийматимемо в тристоронньому форматі Україна-Росія-ЄС", - повідомив "Нафтогаз".
На цій зустрічі Росія вперше прокоментувала пропозицію з приводу договору про приєднання мереж (interconnection agreement) за європейськими правилами. Його проєкт голова ТОВ "Оператор ГТС України" надав "Газпрому" ще у вересні.
Цей договір - перший крок для продовження транзиту, "хоча до кінцевого рішення ще далеко".
"Нафтогаз" пояснив, що заплановану на 29 листопада тристоронню зустріч відклали для того, щоб фахівці обох операторів погодили текст угоди.
"Досвід показує, що в міру наближення до важливих дат тактика російської сторони змінюється кілька разів і буде змінюватися ще. На тому боці - дуже досвідчені учасники переговорів, які бачили з десяток наших урядів і мають широкий арсенал переговорних інструментів. Але і ми не раз бували в тому арсеналі і знаємо, що в ньому чого варте. Ми якісно підготувалися до цієї зими, і загнати нас у кут неможливо", - додали в компанії.
Водночас, у "Газпромі" повідомили, що досягнуто домовленості продовжити спільну роботу на наступному тижні.
“Переговори пройшли на експертному рівні за участю представників ПАТ „Газпром“ і ТОВ „Оператор газотранспортної системи України“. Сторони обговорили технічні питання, пов’язані з умовами транзиту російського газу в Європу з 2020 року”, — йдеться у повідомленні.
Як повідомляла УМ, Росія пропонує "обнулити" 22 мільярди доларів претензій в обмін на новий транзит, однак Нафтогаз не бачить для цього підстав.
Як повідомляла УМ, за рішенням Стокгольмського арбітражу, “Нафтогаз” домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами арбітражних проваджень у Стокгольмі “Газпром” повинен сплатити 2,56 млрд доларів на користь “Нафтогазу”.
“Якщо ми підпишемо договір на транспортування з Газпромом, зважаючи на ті запаси, які є у нас в газосховищах і на ті запаси, які є в європейських газосховищах, ми з вами можемо стати свідками однієї з історично найдешевших цін на газ цієї зими”, — зазначив Оржель.
На думку "Європейської Солідарності",так званий "дешевий газ" - це механізм російського політичного тиску, руйнування системи національної безпеки, загроза втрати суверенітету. А також джерело колосальної корупції.
Україна виграла апеляцію щодо оскарження з боку Газпрому першого рішення Стокгольмського арбітражу.
22 листопада 1801 року народилася цікавенна особистість - Володимир Даль - український письменник і лексограф німецько-данського походження. >>
На Донеччині поблизу Вугледара російські окупанти розстріляли п’ятьох полонених бійців Збройних сил України: прокуратура почала розслідування. >>
Бізнес-форум "Італія підтримує "Зроблено в Україні", де представники урядів двох країн говорили про інтеграцію українського й італійського бізнесів задля сталого розвитку промисловості обох країн, відбувся в Італії. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Держава-агресор росія 21 листопада завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно зі складу ракетного комплексу “Кєдр”. >>
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України. >>