Після «Рамштайну»: у Римі Зеленський обговорив із Президентом Італії підтримку України, фото
У Римі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Італії Серджо Маттареллою. >>
Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про діяльність органів суддівського врядування, який критикували ЄС і Канада.
Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.
Закон скорочує склад Верховного суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики.
Законом також зменшується оклад членів Верховного суду з 75 до 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 105,7 тис. грн). Також скорочується склад ВККС з 16 до 12 членів, до ВККС заборонили обирати колишніх членів Вищої ради правосуддя. Крім того кандидати до ВККС мають подавати "заяву про проведення перевірки, визначеної законом "Про очищення влади".
В день набрання чинності закону припиняються повноваження членів ВККС. Нових членів ВККС обиратимуть за результатами конкурсу (конкурсна комісія - 3 представника Ради суддів та 3 міжнародних експерта). Вища рада правосуддя має за 90 днів сформувати новий склад ВККС за результатами конкурсу, а також затвердити склад комісії з питань доброчесності та етики.
Комісія доброчесності та етики має складатися з 3 представників ВРП і 3 міжнародних експертів. Комісія має за 30 днів перевірити членів ВРП.
Як повідомляла УМ, Верховний суд офіційно звернувся до президента України Володимира Зеленського з проханням ветувати його законопроєкт №1008 «про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».
Також у посольствах ЄС і Канади в Україні розкритикували низку положень законопроекту №1008. Дипломати, зокрема, вказали на безпідставність скорочення кількості суддів Верховного Суду й застосування люстрації до членів ВККС.
А Порошенко вважає, що судова реформа «Слуг народу» змусить українців шукати справедливості в судах за кордоном.
У Римі Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Італії Серджо Маттареллою. >>
В Узбекистані суд засудив чоловіка, який брав участь у війні проти України на боці РФ, до обмеження волі на строк чотири роки два місяці. >>
Виконати ордер на арешт Юн Сок Йоля завадили охорона президента Південної Кореї та військові, тому Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) призупинило арешт. Протистояння тривало пʼять годин. >>
Ордер на арешт тимчасово відстороненого президента Юн Сок Йоля видав суд Південної Кореїза те, що той запровадив короткочасний воєнний стан 3 грудня. >>
Суд на підставі доказової бази Служби безпеки України заочно визнав винними двох російських чиновників у фінансуванні збройних формувань, що брали участь в агресії проти України. >>
Президент Володимир Зеленський і суботу, 28 грудня, заявив про підготовку важливих кадрових рішень найближчим часом. >>