Пісенна мандрівка Бразилією: знак з писанкою і пам’ятник Тарасу Шевченку
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Протестувальники, незгідні з вироком суду для лідерів каталонських сепаратистів, вирушили у напрямку аеропорту Ель-Прат у Барселоні, другого найбільшого в Іспанії.
Про це повідомляє "Європейська правда".
До протесту на летовищі закликала організація "Демократичне цунамі", оголосивши масову мобілізацію через соцмережі.
"Наша мета – зупинити діяльність аеропорту Барселони", - оголосив рух у соцмережах. Рух створив канал у Telegram, на якому протестувальники можуть отримати авіаквиток, аби в служби охорони не було до них запитань.
Все більше людей прибувають в аеропорт, де правоохоронці одночасно утворили кордон.
За наказом поліції залізничне сполучення з аеропортом Ель-Прат зупинене, проте демонстрантів закликають діставатись в аеропорт іншими видами транспорту.
За повідомленнями іспанських ЗМІ, у напрямку руху до летовища утворились великі затори.
Тим часом на площі Каталонії у центрі Барселони в обід, за даними МВС, зібралися понад 25 тисяч людей, незгодних із вироком Верховного суду Іспанії.
Акції протесту та блокування доріг відбуваються також в інших каталонських містах.
У понеділок Верховний суд Іспанії засудив дев'ятьох лідерів каталонських сепаратистів від 9 до 13 років тюремного ув'язнення за їх участь у референдумі про незалежність у 2017 році.
Максимальний термін ув’язнення, 13 років, отримав колишній заступник голови уряду Каталонії Оріол Жункерас – за підбурювання до заколоту та розтрату державних коштів.
Понад 600 тисяч населення українського походження живе у Бразилії. >>
Спалах рідкісних грибкових захворювань стрімко шириться по всьому світу. Цьому сприяють наслідки пандемії Covid-19 та зміни клімату, адже грибки, схоже, адаптувалися до більш високих температур. >>
Гіпотетична поява солдатів КНДР на російсько-українському фронті щонайменше підвищила градус кипіння у світовому інформаційному просторі. >>
Світ завмер в очікуванні виборів президента США, результати яких матимуть великі геополітичні наслідки для всієї цивілізації. >>
Щонайменше дев'ять випадків, коли судна "тіньового флоту" росії, починаючи з 2021 року, залишали нафтові розливи у світових водах, виявили журналісти. Імовірним джерелом був танкер "Іннова", який в той час перевозив 1 мільйон барелів санкційної російської нафти з росії. >>
Створення фонду фінансового посередництва (FIF) для підтримки України схвалила Виконавча рада Світового банку. >>