Турецька авіація завдала удару по базі курдів із опозиційних Демократичних сил Сирії в сирійській провінції Хасеке ввечері в понеділок, 7 жовтня.
Про це повідомляє Прямий з посиланням на The Times of Israel.
Інформації про жертв та постраждалих поки не надходило.
Турецька авіація протягом дня здійснювала інтенсивні польоти над прикордонною місцевістю і лише ввечері атакувала штаб курдів.
Також ЗМІ повідомляють про те, що турецькі війська входять в Сирію через контрольно-пропускний пункт Джараблус, рухаючись в бік Манбіджа.
Водночас міністерство оборони Туреччини повідомило в своєму Twitter про завершення підготовки до проведення операції на півночі Сирії.
У міністерстві наголосили на важливості створення безпечної зони і мирного коридору для забезпечення безпеки населення Сирії, а також стабільності в регіоні.
"Генштаб Збройних сил Туреччини ніколи не допустить створення терористичного коридору на наших кордонах. Підготовка до операції завершена", - заявили в міністерстві.
Близько 50 військовослужбовців США в цьому районі вже почали передислокацію в інші частини країни, заявив високопоставлений чиновник у адміністрації президента США.
Він спростував інформацію про те, що США виводять сили зі зруйнованої війною країни на тлі попередження Дональда Трамп президентові Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану про «великі неприємності», якщо хтось з американських військових постраждає в тій частині Сирії, де Туреччина планує наступ, пише Радіо Свобода.
За повідомленнями, сили США почали виведення військ з районів, розташованих уздовж сирійського кордону з Туреччиною, через кілька годин після того, як Вашингтон оголосив, що буде триматися осторонь планованої турецької операції проти курдських сил в північно-східній Сирії.
Відступ США фактично залишає курдські сили, ключового союзника в регіоні, наодинці у протистоянні з переважаючими турецькими військовими силами.
У Пентагоні заявили, що Вашингтон не схвалює турецьку військову операцію в Сирії і не підтримає її.
Президент Туреччини Ердоган також повідомив, що планує відвідати Вашингтон у першій половині листопада, щоб обговорити з Трампом плани щодо «зони безпеки».
Росія та Іран у цій війні підтримують президента Сирії Башара Асада, тоді як Туреччина, разом зі Сполученими Штатами, а також європейськими та арабськими союзниками, підтримує повстанські угруповання.
Анкара прагне очистити від екстремістів і курдських бійців північно-східні райони Сирії, які межують з Туреччиною. Днями Туреччина повідомила, що в північно-східній Сирії неминуча військова операція з «усунення загроз» із боку підтримуваних США курдських бійців, яких Анкара вважає терористами.
Президент США Дональд Трамп пригрозив "повністю зруйнувати та знищити" економіку Туреччини, якщо та вчинить будь-які дії, які він вважає "поза межами", після його рішення вивести американські сили з північного сходу Сирії.