На мисі Фіолент окупанти поставили системи ППО, на базі відпочинку в Севастополі - вогневі точки
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
Російські окупанти в Криму звільнили політв’язня Олександра Стешенка, він прибув на підконтрольну Україні територію.
Як передає “Новинарня“, про це у вівторок, 6 серпня, повідомив голова ГО “Об’єднання родичів політв’язнів Кремля” Ігор Котелянець.
“Сьогодні ми (…) цілий день чекали, затамувавши подих. Сашка Стешенка вивозили з Криму на материк. Це політв’язень, якого у 2018 році ФСБ ув’язнило в Криму за начебто плани підпалити дім муфтія для залякування проросійські налаштованих кримських татар та для нагнітання міжнаціональної ворожнечі”, — написав Котелянець у соцмережі.
За його словами, Олександр Стешенко – політв’язень Кремля із так званого “списку Сенцова”.
Його відпустили “по УДО” (умовно-дострокове звільнення).
“До останнього здавалося, що окупанти передумають та дадуть задню. Величезна подяка Антону Кориневичу, представнику президента [України] в Криму, за участь в “операції” по вивезенню Сашка та доправлення додому – у Харків“, – зазначив Котелянець.
Як повідомляла УМ, у квітні 2018 року активісти громадської ініціативи “КримSOS” повідомили, що російські силовики затримали харків’янина Олександра Стешенка на пункті пропуску “Чонгар” при в’їзді до окупованого Росією Криму.
Згідно з рапортами співробітників російської поліції, 12 квітня Стешенка “затримали за непокору законній вимозі (стаття 19.3 КоАП Росії)”. Підконтрольний РФ райсуд Сімферополя заарештував Стешенка на 12 діб.
ФСБ Росії звинуватила Меджліс кримськотатарського народу у створенні “екстремістської групи” в Криму нібито для залякування “проросійськи налаштованих” кримських татар.
У травні російські спецслужби заявили, що до складу групи, сформованої в Харкові увійшли помічник депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва Ерол Велієв та колишні “спортсмени-боксери О. Стешенко і О. Третьяков”.
За заявою ФСБ, в січні 2018 року “члени екстремістського співтовариства” пляшками із запальною сумішшю підпалили будинок муфтія Криму Еміралі Аблаєва, “який вніс значний вклад у зміцнення національної єдності”, і “за кожну проведену в Криму акцію їм було обіцяно виплачувати по 500 доларів”.
Служба безпеки України заявляла, що інформація ФСБ Росії про “створення екстремістської групи” в анексованому Криму за підтримки українських спецслужб не відповідає дійсності.
Захисники заявляли про катування Стешенка для отримання “зізнань” на камеру.
22 серпня 2018 року “Центральний районний суд” Сімферополя засудив Стешенка до 2 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії-поселенні.
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
У окупованому росіянами Криму 21 листопада викрали головну редакторку кримськотатарського дитячого журналу "Арманчыкъ" 61-річну Едіє Муслімову. >>
Спецоперацію в окупованому Севастополі провела Служба безпеки України: було підірвано авто керівника штабу 41-ї бригади ракетних кораблів та катерів ЧФ рф Валерія Транковського, внаслідок чого йому відірвало ноги. >>
Нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на тому, щоб дозволити повернути окуповані територі, заявив старший радник Трампа Брайан Ланза. >>
Частину бонових загороджень, в тимчасово окупованому Криму, які були встановлені біля Керченського мосту для захисту від морських безпілотників, знову винесло на берег. >>
Російські морські піхотинці в тимчасово окупованому Криму платять командирам, щоб не їхати воювати в Курську область. Таким чином командування намагається приховати дані про втрати. >>