Командир «Вільної Грузії» Бадрі Кварацхелія загинув у бою на Курщині
Під час бойових дій у Курській області загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. >>
У Тбілісі поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі проти учасників акції протесту, яка проходить перед будівлею парламенту.
Про це повідомляє грузинська служба Радіо Свобода.
В бік демонстрантів поліцейські стріляють гранатами зі сльозогінним газом. Деякі учасники акції залишають територію, закриваючи обличчя майками і хустками. Однак більша частина демонстрантів залишається на місці, скандуючи «Ганьба!».
Тбилиси сейчас pic.twitter.com/FVTyqXhKWQ
— Oleg Panfilov (@OlegPanfilov7) June 20, 2019
Як повідомила Громадському головна редакторка місцевого видання JAMnews Маргарита Ахвледіані на акцію протесту біля парламенту зібралися тисячі людей.
«Людей дуже багато, все дуже серйозно», — сказала Маргарита.
За її словами, люди втрачають свідомість від газу і їх забирають карети швидкої. Наразі можна вже говорити про десятки постраждалих, водночас про серйозні травми поки не повідомляється.
Деякі силовики також постраждали у сутичках, проте, як зазначає Ахвледіані, протестувальники не використовують ніякої зброї, лише кулаки та пластикові пляшки, проте більшість з них демонстративно піднімає руки і заявляє: ми не будемо битися, але ми не підемо звідси.
Тбилиси сейчас pic.twitter.com/3vkgLYbEtv
— Oleg Panfilov (@OlegPanfilov7) June 20, 2019
Журналістка уточнила, що поліція застосовує газ, коли протестувальники намагаються зайти в будівлю парламенту. Учасники акцію зазначають, що це зокрема і символічний жест.
«Якщо російський депутат може сидіти у кріслі спікера, то народ Грузії може зробити це тим паче», — процитувала вона слова мітингарів.
⚡️Полиция в Грузии применила против протестующих слезоточивый газ
— Новая Газета (@novaya_gazeta) June 20, 2019
Видео: Екатерина Фомина / для «Новой» pic.twitter.com/GVVUGhx00K
Проте головні вимоги протестувальник — відставка спікера парламенту Іраклія Кобахідзе, міністра внутрішніх справ Георгія Гахарії, прем'єр-міністра Мамуки Бахтадзе та призначення дострокових парламентських виборів.
Ці вимоги зокрема через гучномовці висувають лідери опозиції, які беруть участь у протесті.
Водночас лідери опозиції і мітингарі заявляють, що вказані особи є маріонетками екс-прем’єра країни Бадзіни Іванішвілі, якого звинувачують у зв’язках із Росією.
«І протестувальники кажуть: Іванішвілі має піти, він має залишити Грузію у спокої», — розповіла журналістка.
Приводом для протестів стало засідання Міжпарламентської асамблеї православ'я – це міжнародне об'єднання політиків і духовних осіб, в якому Росія вважається одним з лідерів. Засідання повинно було пройти в Тбілісі, в залі засідань парламенту Грузії.
Сесію відкрив Сергій Гаврилов, делегат Міжпарламентської асамблеї православ'я і глава комітету з розвитку громадянського суспільства Держдуми. При цьому Гаврилов сидів у кріслі голови парламенту – це викликало обурення групи парламентаріїв, які зірвали засідання.
Як повідомляє Jam-news, члени парламентської опозиції з «Національного руху» і «Європейської Грузії» дали владі півгодини на те, щоб вивести із залу всіх російських депутатів.
Слідом за протестом опозиції своє обурення висловили й представники правлячої партії. Лідер партії Бідзіна Іванішвілі виступив з письмовою заявою, в якій назвав те, що відбувається «протокольною помилкою», яка «ні в якому разі не залишиться без належного реагування».
Згодом стало відомо, що голова парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе йде у відставку через скандал з російським депутатом.
Під час бойових дій у Курській області загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. >>
У Абхазії стрілянина сталася в будівлі парламенту самопроголошеної республіки: загинув депутат Вахтанг Голандзія, ще один політик, представник опозиційних сил Кан Кварчія, поранений. >>
Міхаїла Кавелашвілі обрала президентом Виборча колегія Грузії, абсолютну більшість якої становить провладна партія «Грузинська мрія», >>
У суботу, 14 грудня, в грузинському парламенті починають процедуру президентських виборів, вперше через Колегію виборників, які чинна президентка та опозиція не вважають легітимними. >>
У ніч проти 9 грудня в Тбілісі комунальники зняли з ялинки, яку почала встановлювати влада, світлини співробітників грузинських ЗМІ, які постраждали під час розгонів акцій протесту або на яких цілеспрямовано нападали силовики чи "тітушки". >>
Позови президентки Саломе Зурабішвілі та опозиційних депутатів про скасування результатів парламентських виборів 26 жовтня, Конституційний суд Грузії не прийняв до розгляду. >>